fbpx

Magdalena Woch będzie pełniła obowiązki dyrektora teatru w Częstochowie

Zmiany personalne w częstochowskim teatrze ogłoszono 23 listopada. Na pełniącą obowiązki dyrektora tej instytucji została powołana Magdalena Woch, dotychczasowa zastępczyni naczelnika Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy.

O tym, że Olaf Lubaszenko złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora Teatru im. A. Mickiewicza pisaliśmy w październiku. 22 listopada zakończona została procedura odwoławcza. Dzień później ogłoszono, że na pełniącą obowiązki dyrektora tej instytucji została powołana Magdalena Woch.

Z wykształcenia jest antropolożką i dziennikarką. To absolwentka antropologii kultury na Uniwersytecie Łódzkim i dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Z częstochowskim samorządem związana jest od 2006 r. Jako wieloletnia kierowniczka Referatu Promocji, a następnie zastępczyni naczelnika Wydziału Kultury, Promocji i Sportu posiada szeroką wiedzę i doświadczenie z zakresu administracji publicznej oraz zarządzania kulturą (nadzór nad instytucjami kultury).

Magdalena Woch będzie pełniła obowiązki dyrektora teatru w Częstochowie 2
Magdalena Woch (fot. UM Częstochowy)

To również redaktorka naczelna miejskiego miesięcznika „CGK”, a także realizatorka i kreatorka wielu przedsięwzięć kulturalnych organizowanych w Częstochowie (m.in. Festiwalu Frytka OFF, Festiwalu Retro Częstochowa, Dni Częstochowy czy wydarzeń w ramach cyklu „Aleje – tu się dzieje!”).

Magdalena Woch będzie pełniła swoje obowiązki do czasu rozstrzygnięcia planowanego konkursu na dyrektora częstochowskiego teatru. Aktualności z życia instytucji można śledzić na: www.teatr-mickiewicza.pl.

AK, mat. UM Częstochowy