fbpx

Magdalena Mazur – maratonowa supermenka

Reprezentująca częstochowski Darsoft Running Team Magdalena Mazur to zawodniczka z wielkim sercem do biegania, od niedawna także na długich dystansach. Na początku października zadebiutowała w Silesia Maraton, jednym z największych wydarzeń biegowych w Polsce, a trzy tygodnie później w wielkim stylu przebiegła maraton na XXXVIII Perle Paprocan.

Bieg Perła Paprocan to połączenie zawodów sportowych z treningiem biegowym na dowolnym dystansie. Uczestnicy pokonują pętlę o długości 7 km dookoła Jeziora Paprocany, mogą przebiec ją od jednego do sześciu razy. Najwytrwalsi, wśród nich Magdalena Mazur, pokonali dystans maratonu, czyli 42 km. Zawodniczka Darsoft Running Team z życiowym wynikiem 3:34:45 nie miała sobie równych w gronie startujących kobiet. Znakomicie zaprezentował się też Krzysztof Radzioch, który pokonał królewski dystans z wynikiem 3:30:22 zaliczając przy tym nowe PB i 6. miejsce open na tym dystansie. Warto dodać, że tylko 46 zawodników na ponad tysiąc startujących zdecydowało się na przebiegnięcie wszystkich sześciu okrążeń.

Magdalena Mazur – maratonowa supermenka 1

– Choć łatwo nie było, to nie można pominąć faktu naszej ulubionej przyjemności z biegania, mimo wszystko, a to jest to, o co chodzi w tym szaleństwie – zapewnia Magdalena Mazur.

Tyskie zawody to popularna na Śląsku impreza. W tym roku odbywała się już po raz 38. i podobnie, jak w latach poprzednich cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Na starcie zameldowało się 1150 biegaczy i miłośników nordic walking, a deszczowa pogoda nie była w stanie odstraszyć zahartowanych w biegowych bojach zawodników w pokonaniu przynajmniej jednego okrążenia.

Magdalena Mazur – maratonowa supermenka 2

red., mat. Darsoft Running Team

Czytaj także: Zawodnicy Darsoft Running Team nadal w dobrej formie. Pobiegli w bełchatowskim Biegu Ulicznym „Piątka szyta na miarę”

Magdalena Mazur – maratonowa supermenka 3
https://www.kotly-patrzyk.pl/
https://www.kotly-patrzyk.pl/oferta/pompy-ciepla/