fbpx

Trener Rakowa Dawid Szwarga przed czwartkowym meczem ze Sportingiem Lizbona

– Będziemy chcieli podejść do tego spotkania grając według własnych zasad, mając plan na ten mecz – mówił na środowej konferencji prasowej trener Rakowa Dawid Szwarga.

Raków Częstochowa rozegra w czwartek w Sosnowcu mecz 3. kolejki Ligi Europy z portugalskim Sportingiem Lizbona.

– Cieszymy się na to spotkanie – mówi trener Rakowa Dawid Szwarga. – To jest kolejny mecz w fazie grupowej europejskich pucharów. Będziemy mierzyć się z drużyną, która funkcjonuje w podobnej strukturze do naszej. W strukturze 1-3-4-3. Z drużyną, która ma doświadczenie w Lidze Mistrzów. Natomiast nie zmienia to faktu, że będziemy chcieli podejść do tego spotkania grając według własnych zasad, mając plan na ten mecz i starając się wykorzystać elementy, które wskazaliśmy na analizie zawodnikom, z którymi możemy nawiązać rywalizację bądź być lepsi od Sportingu, ale mając świadomość klasy rywala. Doświadczenie z europejskich pucharów jest po ich stronie, natomiast my tez już te doświadczenie choćby w tej kampanii europejskich pucharów zebraliśmy. Mierzyliśmy się z równie dobrymi lub bardzo zbliżonymi drużynami do Sportingu. Jestem pewien, że to doświadczenie, które zbieramy będzie w każdym meczu procentować. I wierzę głęboko, że już w tym meczu w Sosnowcu pokażemy odpowiednią jakość jako zespół przede wszystkim i również jako indywidualności, bo jestem przekonany, że każdy z zawodników czeka na ten mecz.

W pierwsze punkty wierzy też bramkarz Rakowa Vladan Kovacević. – Jesteśmy gotowi na jutrzejszy mecz – mówi Vladan Kovacević. – Będziemy dawać z siebie 100 procent, aby nasz klub reprezentować jeszcze lepiej w europejskich pucharach. Czeka nas bardzo trudny przeciwnik, jakim jest Sporting. Mam nadzieję, że jutro zrobimy te pierwsze punkty w europejskich pucharach.

AK, fot: AK

Partnerami relacji są:

Nowa Developer, Nowy Reden, Nowa Częstochowa (www.nowadeveloper.pl)

DMK Invest materiały budowlane (www.dmkinvest.pl)

Kotły Patrzyk (www.kotly-patrzyk.pl)

Trener Rakowa Dawid Szwarga przed czwartkowym meczem ze Sportingiem Lizbona 2
Trener Rakowa Dawid Szwarga przed czwartkowym meczem ze Sportingiem Lizbona 3
Trener Rakowa Dawid Szwarga przed czwartkowym meczem ze Sportingiem Lizbona 4
Trener Rakowa Dawid Szwarga przed czwartkowym meczem ze Sportingiem Lizbona 5
Trener Rakowa Dawid Szwarga przed czwartkowym meczem ze Sportingiem Lizbona 6
Trener Rakowa Dawid Szwarga przed czwartkowym meczem ze Sportingiem Lizbona 7
Trener Rakowa Dawid Szwarga przed czwartkowym meczem ze Sportingiem Lizbona 8
Trener Rakowa Dawid Szwarga przed czwartkowym meczem ze Sportingiem Lizbona 9