fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywkaŁydka Grubasa powraca do częstochowskiej Rury. Zabrzmi nie tylko "Rapapara"

Łydka Grubasa powraca do częstochowskiej Rury. Zabrzmi nie tylko „Rapapara”

W sobotę, 16 października na scenie klubu Rura (Al. NM 38) królować będzie Łydka Grubasa. Jako support wystąpi Transgresja. Można jeszcze kupić bilety na ten koncert!

Dziś trudno uwierzyć, że Łydka Grubasa pierwotnie miała być koncertowym żartem. Grupa miała bowiem towarzyszyć powstałemu wcześniej zespołowi thrashmetalowemu Respite grającemu w takim samym składzie.

Łydka balansuje między rockiem a alternatywą, dodając tu sporo mocniejszych zabarwień. Teksty zespołu są mocno osobliwe i nie brakuje w nich satyrycznych tonów. Zespół tworzą: Bartosz „Hipis” Krusznicki, Maciej „Ziggy” Charytoniak, Artur „Carlos” Wszeborowski, Dominik „Długi” Skwarczyński oraz Maciej „Maciejka” Matuszczyk.

Od „Bąż Woa” do „Socjalibacji”

Pierwszy, studyjny album Łydki Grubasa – „Bąż Woa” ukazał się w 2010 r. i wraz z nim rozpoczął się wzrost popularności zespołu. Do jej pełni przyczynił się z pewnością Przystanek Woodstock, a dziś Pol’n’Rock Festival, na którego scenach Łydka gościła kilkakrotnie, a w 2019 r. zdobyła nawet nagrodę Złotego Bączka. Sporym sukcesem okazało się też wydawnictwo cd i dvd dokumentujące tamten koncert.

Jeśli chodzi zaś o albumy studyjne to dyskografię grupy tworzą: „Perpetuum Debile”, „O-dur C-ból” oraz najnowsza „Socjalibacja”. Na liście największych przebojów bezapelacyjnie króluje zaś „Rapapara”.

Koncert już w sobotę!

Ale nie tylko ten kawałek zabrzmi w częstochowskiej Rurze. Dla zespołu koncert, który odbędzie się 16 października, będzie powrotem na scenę przy Al. NMP 38. Jako support o godz. 19 wystąpi Transgresja (otwarcie bram klubu o godz. 18). Występ Łydki Grubasa zaplanowano na godz. 20.

Sprzedaż biletów trwa. Ich cena w drugiej puli wynosi 60 zł, a w trzeciej – 70 zł. Można je zakupić on-line za pośrednictwem strony lydkagrubasa.pl/koncerty. W dniu koncertu będzie można je kupić także przed wejściem do klubu.

„Wiele autorytetów wypowiedziało się na temat niesłychanych zmian, jakim to teraz podlegać będzie Świat. Hurr, durr, już nigdy nie będzie tak samo, wszystko się wywróci do góry kołami, itp. itd. Ba, w światku rockowym też krąży pytanie – „co teraz będzie”?Cóż, nie wiemy co będzie ze Światem, ale wiemy, co będzie z Łydką. Mamy zamiar klepać koncerty i robić to tak, żeby czacha dymiła i gitary płonęły! Zapraszamy na jesienne występy klubowe – będzie głośno, z łupnięciem, z przekazem prosto w ryj i – jak zwykle – dla Was i z Wami.Ruszamy grać utwory, wyposażeni w paletę tego, co przez lata nas niosło. Nie zabraknie paru nowych rzeczy, będzie pogo, będzie z refleksją – ale zawsze szczerze i bez ceregieli. Lubisz klimat rockowego koncertu, gdzie liczy się moc, wspólne emocje, gruba zabawa i młotek z dźwięku? Zapraszamy – my będziemy czekać na Ciebie na scenie i z radością zobaczymy Twoje oczy i uszy na sali. Grajmy razem, bądźmy razem – to nasza planeta i sprawmy, żeby kręciła się jak szalona!”- zapowiada sam zespół.

Szczegóły na www.facebook.com/KlubRura.

Zuzanna Suliga

- Advertisment -spot_img

Popularne