fbpx
Strona głównaWiadomościLubiteka. "Wakacjada", czyli okazja do tego, by spędzić lato w bibliotece

Lubiteka. “Wakacjada”, czyli okazja do tego, by spędzić lato w bibliotece

Lubiteka zachęca dzieci i młodzież do tego, by spędziły tu lipiec. Atrakcji organizowanych w ramach “Wakacjady” na pewno nie zabraknie!

Lubiteka zaprasza młodych do swojej siedziby przy ul. Sportowej 3. Tu w ramach akcji “Wakacjada, czyli lato w Bibliotece” niemal codziennie odbywają się warsztaty rękodzielnicze i plastyczne prowadzone przez Ewę Chrobok. Zajęcia organizowane są zawsze w godz. 11-12.30.

Dotychczas dzieci tworzyły m.in. drewniane zakładki do książki i broszki. Z kolie podczas najbliższego spotkania, które zaplanowano na 9 lipca, w ruch pójdzie sznurek i koraliki, z których powstaną naszyjniki.

Jakie są tematy następnych spotkań? 12 lipca uczestnicy będą tworzyć witrażowe wycinanki, 13 lipca – koralikowe magnesy, a 14 lipca – podstawki pod kubek. Malowanie z szablonami to atrakcja przewidziana na 15 lipca, a dzień później wykonywane będą stemple z plasteliny. 19 lipca podczas warsztatów stworzona zostanie bransoletka z drutu pamięciowego, a kolejnego dnia – materiałowa naklejanka. 21 lipca dzieciaki wyczarują filcowy brelok z biedronką, potem (22 lipca) wysypywankę z ziarenek, a następnie girladnę z pomponów (23 lipca).

Lubiteka. "Wakacjada", czyli okazja do tego, by spędzić lato w bibliotece 1
fot. Lubiteka

Potem w Lublitece rozpocznie się “Tydzień z origami”. W tych samych godzinach co powyższe warsztaty, zajęcia prowadzić będą Aleksandra Błaśkiewicz i Mariola Widera. Na początek, czyli 26 lipca powstanie tu “Moja fantastyczna zakładka do książki”. W kolejnych dniach z papieru wykształcą się myszki, kotki, żabki i list.

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. W warsztatach jednorazowo uczestniczyć może 20 osób.

Wakacyjne propozycje ma również biblioteczna filia nr 9 przy ul. Powstańców 48. Tutaj przewidziano warsztaty rękodzielnicze i plastyczne. 5 lipca tworzono tu miniaturowy ogródek, a 27 lipca z guzików powstaną tu zwierzaki-cudaki. Zajęcia odbywać się będą od godz. 10 do 11.30. Przewidziano je dla sześciu osób, a o udziale decyduje kolejność przyjścia.

W jakich godzinach czynna jest Lubiteka?

Lubiteka. "Wakacjada", czyli okazja do tego, by spędzić lato w bibliotece 2
Lubiteka (mat. Facebook)

Warto dodać, że od lipca Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy w Lublińcu wznowiła w obowiązującym reżimie sanitarnym (limit osób, maseczki, odstępy oraz dezynfekcja rąk) wolny dostęp do półek, działalność czytelni i pracowni komputerowej, a także strefy gier na XBOXACH. W związku z możliwym dostępem do półek zamówienia telefoniczne i mailowe nie będą realizowane.

Lubiteka zaprasza od wtorku do piątku od godz. 10 do 18 oraz w soboty od godz. 10 do 13. Z kolei Filia nr 3 czeka na czytelników od poniedziałku do piątku od godz. 11 do 17. Szczegóły: www.biblioteka.lubliniec.pl.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -