fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneLetnie kąpielisko w Żarkach zacznie działać w przyszłym tygodniu

Letnie kąpielisko w Żarkach zacznie działać w przyszłym tygodniu

Letnie kąpielisko w Żarkach zacznie działać w przyszłym tygodniu. Oficjalne otwarcie nowo wyremontowanego basenu przy ul. Wierzbowej zaplanowano na 26 czerwca.

Wiadomo już, od kiedy będzie działać basen w Żarkach. Samorząd zdecydował, że letnia pływalnia będzie czynna od 26 czerwca do 26 sierpnia. W tym czasie nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwać będą każdego dnia ratownicy. Pełnić będą swoje dyżury od godziny 11 do 19.

Obiekt znajduje się przy ul. Wierzbowej, w centrum jurajskiego miasteczka. Otoczony jest sosnowym lasem. Basen wraz z plażą oraz infrastrukturą towarzyszącą będzie służył mieszkańcom i turystom.

– Dzięki środkom unijnym i tym z budżetu Gminy Żarki, udało się wykonać rewitalizację – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Dzień 26 czerwca traktujemy jako otwarcie sezonu kąpielowego w Żarkach.

Obiekt wraz z przyległym terenem zyskał niedawno nowy wygląd dzięki finansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 20014-2020. Wykonano tam m.in.: nieckę basenu (2 684,0 mkw) dla pływających i brodzik 50 centymetrów. Powstał również deptak z latarniami parkowymi, ławkami oraz koszami. Wybudowano także pomost do skakania oraz miejsce do palenia ogniska i grillowania. Przy basenie powstał parking wraz ze zjazdem z ul. Wierzbowej oraz ścieżkę asfaltową od ul. Wierzbowej do Sosnowej.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -