fbpx
Strona głównaPolecaneDzisiaj na drogach wzmożone kontrole drogówki

Dzisiaj na drogach wzmożone kontrole drogówki

Dzisiaj na drogach wzmożone kontrole drogówki. Policja w całym kraju prowadzi akcję pod hasłem: „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Policjanci sprawdzają, jak jest z bezpieczeństwem pieszych i rowerzystów, ale także reagują na niewłaściwe zachowania kierowców.

Jak zapowiada Komenda Miejska Policji w Częstochowie takie działa będą miały miejsce także w naszym regionie. W ramach akcji policjanci od rana zwracają uwagę na zachowanie kierowców samochodów wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego: pieszych, rowerzystów, kierujących hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego, urządzeniami wspomagającymi ruch, motorowerzystów, motocyklistów, ale także sprawdzą czy oni sami nie stwarzają zagrożenia w ruchu drogowym.

  • Szczególnym nadzorem objęte są miejsca, w których ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe – informuje częstochowska policja. – Są to przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerzystów usytuowane na drogach o dużym natężeniu ruchu oraz takie, na których doszło do wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze drogówki będą m.in. sprawdzać, jak wygląda sytuacja na drogach w związku ze zmianami w przepisach ruchu drogowego, które od 1 czerwca dają pierwszeństwo nie tylko pieszemu znajdującemu się na pasach, ale także takiemu, które na nie wchodzi.

Przez cały dzień policja będzie przypominać, że “Dla każdego jest miejsce na drodze”.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here