fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneDzisiaj na drogach wzmożone kontrole drogówki

Dzisiaj na drogach wzmożone kontrole drogówki

Dzisiaj na drogach wzmożone kontrole drogówki. Policja w całym kraju prowadzi akcję pod hasłem: „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Policjanci sprawdzają, jak jest z bezpieczeństwem pieszych i rowerzystów, ale także reagują na niewłaściwe zachowania kierowców.

Jak zapowiada Komenda Miejska Policji w Częstochowie takie działa będą miały miejsce także w naszym regionie. W ramach akcji policjanci od rana zwracają uwagę na zachowanie kierowców samochodów wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego: pieszych, rowerzystów, kierujących hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego, urządzeniami wspomagającymi ruch, motorowerzystów, motocyklistów, ale także sprawdzą czy oni sami nie stwarzają zagrożenia w ruchu drogowym.

  • Szczególnym nadzorem objęte są miejsca, w których ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe – informuje częstochowska policja. – Są to przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerzystów usytuowane na drogach o dużym natężeniu ruchu oraz takie, na których doszło do wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze drogówki będą m.in. sprawdzać, jak wygląda sytuacja na drogach w związku ze zmianami w przepisach ruchu drogowego, które od 1 czerwca dają pierwszeństwo nie tylko pieszemu znajdującemu się na pasach, ale także takiemu, które na nie wchodzi.

Przez cały dzień policja będzie przypominać, że „Dla każdego jest miejsce na drodze”.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -