Światowy Dzień Zwierząt w Przedszkolu „Leśne Skrzaty”

0
515

Samorządowe Publiczne Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Poraju obchodziło Światowy Dzień Zwierząt. Przedszkolaki świętowały ten dzień pod hasłem „Zwierzęta naszymi przyjaciółmi”.

Tego dnia przedszkolaki uczyły się, że zwierzęta przebywające w naszym otoczeniu nie są zabawką, tylko żywą istotą odczuwającą radość, smutek czy miłość oraz mają swoje prawa.

Światowy Dzień Zwierząt w Przedszkolu „Leśne Skrzaty” 1
Fot: Samorządowe Publiczne Przedszkole „Leśne Skrzaty”

Grupa „Kotki” 6-latków poznała różne ciekawostki na temat zwierząt oraz informacje dotyczące jak dbać o pupila. Dodatkowo wszystkie dzieci słuchały wierszy, rozwiązywały zagadki czy śpiewały piosenki o tematyce związanej ze zwierzętami. Maluchy dowiedziały się, że na właściciela zwierzęcia spada duża odpowiedzialność.

Wyjątkowo tego dnia przedszkolaki mogły przebrać się za ulubione zwierzę. Było kolorowo i wesoło. Najbardziej jednak wzrusza fakt, z jaką miłością dzieci wypowiadały się o zwierzętach. Rozległa wiedza, jaką posiadają na temat opieki i sposobu prawidłowego zachowania się w stosunku do zwierząt nie jednej dorosłej osobie by się przydała.

To wspaniałe, że w takim małym serduszku płynie tyle miłości do braci mniejszych. „Leśne Skrzaty” śmiało mogą posłużyć za przykład innym osobom.

[post_gallery]

Fot: Samorządowe Publiczne Przedszkole „Leśne Skrzaty”