fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneZa trzy lata Częstochowa będzie mieć nowy dworzec kolejowy

Za trzy lata Częstochowa będzie mieć nowy dworzec kolejowy

Za trzy lata Częstochowa będzie mieć nowy dworzec kolejowy. Tak zapowiada Ministerstwo Infrastruktury.

Za trzy lata Częstochowa będzie mieć nowy dworzec kolejowy 1

Autorzy zwycięskiego projektu na nowy budynek dworca – konsorcjum firm, którego liderem jest pracownia Toprojekt Marek Wawrzyniak z Rybnika, a pracowniami wspierającymi And Studio z Paryża i Studio Antonini z Paryża. – zajmą się opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do powstania nowego obiektu od strony ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego wraz z przebiegającym nad torami pasażem oraz strefą wejściową od strony pl. Rady Europy.

Jak informuje resort, etap projektowania zakończy się uzyskaniem pozwolenia na budowę jesienią 2021 r. Potem ogłoszony zostanie przetarg na wybór wykonawcy inwestycji. Dworzec Częstochowa Główna ma być gotowy pod koniec 2023 roku.

Zgodnie z koncepcją architektoniczną nowy dworzec kolejowy przybierze formę prostego i eleganckiego pasażu handlowego nad torami opartego od stron zachodniej i wschodniej na przeszklonych prostopadłościanach kryjących nowoczesne centrum obsługi pasażerów.

Budowa częstochowskiego dworca będzie realizowana ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Jego wartość to 59 mln złotych. Za te fundusze powstanie 8 dworców w województwie łódzkim i śląskim.

(fot. Ministerstwo Infrastruktury)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -