fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaSportWoryna już oficjalnie we Włókniarzu!

Woryna już oficjalnie we Włókniarzu!

Potwierdziły się dopołudniowe informacje „Gazety Regionalnej”, że działacze Eltrox Włókniarza przedstawią dziś Kacpra Worynę jako nowego żużlowca częstochowskiego klubu.

Urodzony w 1996 roku żużlowiec to wychowanek ROW-u Rybnik. Cały czas reprezentował barwy swojego macierzystego klubu. Jednak po spadku ROW-u w 2020 roku do I ligi postanowił dalej kontynuować swoją żużlową karierę w Ekstralidze. Apetyty na pozyskanie Woryny miało kilka klubów, bo to cenny zawodnik do 24 roku życia. Ostatecznie Woryna zdecydował się na podpisanie kontraktu z częstochowskich Włókniarzem. Z rodzinnego Rybnika do Częstochowy dzięki nowej autostradzie będzie miał ok, 1,5 godziny drogi.

Woryna w sezonie 2020 uzyskał średnią biegową 1,5. to pierwszy oficjalnie zaprezentowany nowy żużlowiec w częstochowskim zespole. Wkrótce należy spodziewać się kolejnych nazwisk.

Kacper Woryna to wnuk legendy polskiego żużlowca Antoniego Woryny.

– Na pewno na wyborze Eltrox Włókniarza Częstochowa jako mojego klubu zaważyła odległość tego ośrodka od mojego domu. Nie ukrywam, że wpływ na moją decyzję miało też to, że od dawna mam bardzo dobry kontakt z prezesem Włókniarza – Michałem Świącikiem. Zresztą od kilku sezonów co rok wysyłał on jakieś zapytanie w moją stronę. To najwidoczniej był proces, który musiałem przetrawić, ale koniec końców trafiłem do Częstochowy, z czego się bardzo cieszę. Można powiedzieć, że prezes wydeptał sobie moją opinię na temat tego klubu. Chociaż przyznam też, że wiele dobrego na temat Włókniarza słyszałem także od innych żużlowców i dlatego postawiłem na ten ośrodek – poinformował tuż po podpisaniu kontraktu Kacper Woryna.

Woryna już oficjalnie we Włókniarzu! 1

Foto: Materiały prasowe klubu (www.wlokniarz.com)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -