Leon Madsen znowu wygrał Tauron SEC. W Bydgoszczy był na 1. miejscu

0
154

Żużlowiec Eltrox Włókniarza Częstochowa Duńczyk Leon Madsen wygrał drugą rundę SEC, która odbyła się na torze w Bydgoszczy i prowadzi w klasyfikacji generalnej SEC.
Pierwsza runda SEC odbyła się w miniony piątek w Toruniu. Bieg finałowy wygrał wówczas Leon Madsen, ale do finału musiał przebijać się przez baraż. W środę w Bydgoszczy było podobnie. Madsen wygrał bieg barażowy, w którym za swoimi plecami zostawił: Mikkela Michelsena, Roberta Lamberta i Nicki Pedersena. W wielkim finale dnia Madsen wygrał przed Michelsenem, Grigorijem Łagutą oraz Emilem Sajfutdinowem.
Warto zauważyć, że trzech najlepszych żużlowców z SEC w Bydgoszczy kibice Eltrox Włókniarza zobaczą już w niedzielę na torze w Częstochowie. Przypomnijmy, że w niedzielę o godz. 16:30 Eltrox Włókniarz w meczu PGE Ekstraligi podejmuje Motor Lublin. W składzie Motoru są Michelsen i Łaguta.

W klasyfikacji generalnej po dwóch rundach Tauron SEC z 26 prowadzi Madsen. Po 24 punkty mają Nicki Pedersen i Robert Lambert. Najlepszy z Polaków Bartosz Smektała jest na 6. miejscu (18 punktów). Trzecia runda Tauron SEC odbędzie się w Gnieźnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here