W ramach akcji „LATO W MUZEUM 2020” w Radomskim muzeum odbyły się zajęcia rękodzieła ludowego

0
127

We wtorek 7 lipca br. w radomszczańskim Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego odbyły się zajęcia z rękodzieła ludowego pt.”Robótkowo” dla dzieci i młodzieży. Zajęcia te rozpoczęły cykl wakacyjnych warsztatów w ramach akcji „Lato w muzeum 2020”.

Zajęcia poprowadziła Pani Elżbieta Chrapek – twórczyni ludowa, która uczyła dzieciaki ludowej techniki szydełkowania i makramy (sztuki wiązania sznurków bez użycia igły, drutu czy szydełka).

Ze względu na łatwość wykonania elementów chłopcom w szczególności go gustu przypadła technika makramy, którą wykonali breloczki do kluczy. Dziewczynki natomiast polubiły szydełkowanie. Za pomocą szydełek wykonały piękne bransoletki i wisiorki. Dzięki tym zajęciom dzieci zostały wprowadzone w świat kultury, tradycji i sztuki.

W ramach akcji  „LATO W MUZEUM 2020” w Radomskim muzeum odbyły się zajęcia rękodzieła ludowego 1 W ramach akcji  „LATO W MUZEUM 2020” w Radomskim muzeum odbyły się zajęcia rękodzieła ludowego 2 W ramach akcji  „LATO W MUZEUM 2020” w Radomskim muzeum odbyły się zajęcia rękodzieła ludowego 3 W ramach akcji  „LATO W MUZEUM 2020” w Radomskim muzeum odbyły się zajęcia rękodzieła ludowego 4 W ramach akcji  „LATO W MUZEUM 2020” w Radomskim muzeum odbyły się zajęcia rękodzieła ludowego 5 W ramach akcji  „LATO W MUZEUM 2020” w Radomskim muzeum odbyły się zajęcia rękodzieła ludowego 6 W ramach akcji  „LATO W MUZEUM 2020” w Radomskim muzeum odbyły się zajęcia rękodzieła ludowego 7

(Źródło: UM Radomsko)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here