fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowaW częstochowskim Parku Lisiniec odbędzie się "Lato pod żaglami". Zapisy już trwają

W częstochowskim Parku Lisiniec odbędzie się “Lato pod żaglami”. Zapisy już trwają

Jak co roku, latem w parku „Lisiniec” odbędą się cykliczne zajęcia żeglarskie dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Z wodnych półkolonii można będzie korzystać w każdym tygodniu wakacji. Zapisy trwają!

Letnie atrakcje w Parku Lisiniec będą prowadzone w trzech programach: “Lato w Mieście”, “Żagle to mój jedyny nałóg” (współfinansowane przez Urząd Miasta Częstochowy) oraz “POLSAILING”. Dwa pierwsze z wymienionych to zajęcia rekreacyjno-sportowe służące zaznajomieniu dzieci z żeglarstwem, nauce bezpiecznego korzystania ze sprzętu wodnego oraz bezpiecznemu wypoczynkowi i dobrej zabawie. Z kolei “POLSAILING” to program ukierunkowany nie tylko na zapoznanie dzieci z żeglarstwem, ale na pokazanie możliwości uprawiania żeglarstwa sportowego (program prowadzony jest na zlecenie Polskiego Związku Żeglarskiego).

Akcja “Lato pod żaglami” prowadzona jest wspólnie przez Częstochowski Okręgowy Związek Żeglarski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie i UKS “MORKA” Częstochowa.

Zapisy już trwają. Formularz za pomocą którego można już zapisywać dzieci na zajęcia dostępny jest TUTAJ. Opłata za turnus dopołudniowy wynosi 350 zł, a za popołudniowy – 150 zł (organizatorzy czekają na podpisanie umowy o dofinansowaniu). Według zapowiedzi, już wkrótce pojawią się również informacje na temat zasad udziału w programie “POLSAILING”

Warto dodać, że w ubiegłym roku częstochowskie “Lato pod żaglami” otrzymało pierwsza nagrodę w konkursie Polskiego Związku Żeglarskiego w kategorii  ,,Impreza Roku”. Kapituła konkursu brała pod uwagę stopień trudności realizowanych przedsięwzięć, nowatorstwo rozwiązań organizacyjnych, zakres realizacji zakładanych celów czy zaangażowanie partnerów – także instytucji samorządowych. Wśród kryteriów oceny była m.in. liczba uczestniczek i uczestników, szczególnie najmłodszych.

ZS

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here