fbpx
Strona główna Kultura i rozrywka "Książka na telefon". Można ją zamówić w Częstochowie, Myszkowie i Lublińcu

“Książka na telefon”. Można ją zamówić w Częstochowie, Myszkowie i Lublińcu

-Jeśli możesz, wesprzyj z nami lokalne księgarnie stacjonarne – apelują organizatorzy akcji “Książka na telefon”. W ten sposób można wspierać księgarnie m.in. w Częstochowie, Myszkowie i Lublińcu.

“Księgarnie stacjonarne to nie tylko sklepy z książkami – w 2019 roku księgarnie zorganizowały co najmniej 1000 bezpłatnych wydarzeń literackich dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Lokalne księgarnie stacjonarne to najczęściej małe firmy rodzinne – w przeciwieństwie do sieci większość z nich, ze względu na drastyczny spadek sprzedaży książek, nie przetrwa drugiej fali epidemii i lockdownu” – – przypominają organizatorzy akcji “Książka na telefon”.

Akcja zainicjowana została podczas wiosennego lockdownu przez dystrybutora książek OSDW Azymut. Biorą w niej udział wszystkie chętne księgarnie stacjonarne (niezależnie od współpracy handlowej z dystrybutorem). Teraz – w związku z nieustającą pandemią koronawirusa – doczekała się ona kontynuacji.

– Nie będziemy ukrywać: jest źle. Od kilku tygodni księgarnie stacjonarne w całej Polsce znów świecą pustkami. Bez czytelników jest tam smutno, ponuro i niepokojąco. Bo niepewny i niepokojący jest też los księgarń – drugi lockdown to kolejne zagrożenie dla książki, dla księgarń, dla autorów, dla wydawców, dla kultury. W tym trudnym czasie pamiętajmy o swoich ulubionych lokalnych księgarniach i antykwariatach – każda kupiona książka to szansa na przetrwanie tych miejsc przez najbliższe, nieobliczalne miesiące. Każda zakupiona książka to także wsparcie dla Waszych ulubionych autorów i wydawców – piszą organizatorzy na facebookowej stronie akcji “Książka na telefon. Wspieramy lokalne księgarnie”.

"Książka na telefon". Można ją zamówić w Częstochowie, Myszkowie i Lublińcu 1
“Książka na telefon” (mat. prasowe)

Na długiej liście uczestników akcji znalazły się księgarnie Między Kartkami (tel. 34 32 4021,[email protected]), Edycja Świętego Pawła (tel. 34 372 34 29,605 313 543, [email protected]) oraz Lingua (tel. 343612763, [email protected]) z Częstochowy, Courant (tel. 697 800 384, [email protected]) z Lublińca oraz MISIA (tel. 34 3133861,[email protected]) z Myszkowa.

-Zdajemy sobie sprawę, że obecny kryzys dotyka nas wszystkich, ale jeśli planujesz kupić książki – zamów je w najbliższym czasie w lokalnej księgarni (to najlepszy sposób na wsparcie tych miejsc), bądźmy razem w tym trudnym czasie – jeśli nie możesz pozwolić sobie na zakup książek, poinformuj o naszej akcji swoich bliskich, przyjaciół, znajomych – apelują organizatorzy.

Jak zamówić książkę na telefon? -Wybierz księgarnię z poniższej listy i skontaktuj się z nią mailowo (o dowolnej porze), telefonicznie lub przez media społecznościowe (w ciągu dnia). poinformuj księgarnię, że dzwonisz z akcji Książka na telefon – zapytaj o tytuł, którego szukasz lub poproś księgarzy o rekomendacje (możesz np. poprosić o zdjęcia regałów lub transmisję live z księgarni!). Wszystkie księgarnie biorące udział w akcji realizują wysyłki na terenie całego kraju – instruują na stronie inicjatorzy akcji.

Księgarnie podlegają zaleceniom zachowania higieny i bezpieczeństwa zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Szczegóły na stronie: ksiazkanatelefon.pl

Redakcja

- Advertisment -

Popularne

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here