Ważna wygrana koszykarzy. Trener Dariusz Szynkiel: To cenne 2 punkty

Koszykarze AZS Politechniki Częstochowa pokonali w sobotę AZS Jarosław 83:78. – To nasze cenne zwycięstwo – ocenia szkoleniowiec AZS Politechniki Dariusz Szynkiel.

Częstochowscy koszykarze bardzo chcieli wygrać w sobotę z AZS-em Jarosław. – Mobilizacja była w zespole bardzo duża – mówi prezes AZS Adam Stępniak.

Ważna wygrana koszykarzy. Trener Dariusz Szynkiel: To cenne 2 punkty 2

Początek meczu należał jednak do gości, którzy wygrali pierwszą kwartę 17:14. W drugiej odsłonie meczu gospodarze zwyciężyli 27:15 i to zawodnicy Politechniki schodzili na przerwę prowadząc 41:32. Podopieczni trenera Dariusza Szynkiela wygrali również ważną trzecią kwartę. Gospodarze postawili się również w czwartej części meczu i wygrali ją 19:15 oraz cały mecz 83:78.

Najwięcej punktów dla AZS Politechniki rzucił Adrian Płaczek (30). Wspierał go Nikodem Kowalski (21) oraz Jakub Czyż (18).

– Cieszymy się z kolejnej wygranej w 2 lidze – mówi trener AZS Politechniki Dariusz Szynkiel. – To dla nas ważne punkty. Mamy kolejną wygraną i cieszymy się z niej.

– Ja też gratuluję drużynie zwycięstwa – mówi prezes AZS Politechniki Adam Stępniak. – Wierzyliśmy w wygraną i mamy dwa punkty.

W 7 spotkaniach AZS Politechnika wygrała 4 mecze i doznała 3 porażek. Częstochowscy koszykarze mają na koncie 11 punktów i są liderem grupy C 2 ligi. Pozostałe drużyny mają jednak mniejszą ilość rozegranych spotkań.

AZS Politechnika Częstochowa – AZS Jarosław 83:78 (14:17, 27:15, 23:21, 19:15)

AZS Politechnika: A. Płaczek 30, N. Kowalski 21, J. Czyż 18, K. Pyrzyna 10, S. Spychała 2, P. Droś 2, D. Raszewski 0, M. Cieślak 0, K. Ligęza 0.