fbpx
Strona głównaPolecaneDK46 do przebudowy. Jest szansa, że roboty rozpoczną się jeszcze tego lata

DK46 do przebudowy. Jest szansa, że roboty rozpoczną się jeszcze tego lata

Niebawem, jak zapowiada miasto, ma szansę rozpocząć się przebudowa częstochowskiego odcinka drogi DK46, czyli ulic: Głównej i Przejazdowej. Miasto informuje, że procedury umożliwiające rozpoczęcie gruntownej przebudowy drogi weszły w finalną fazę.

DK46 do przebudowy. Jest szansa, że roboty rozpoczną się jeszcze tego lata 1
(fot. IBS)

Chodzi o gruntowny remont ulic: Głównej i Przejazdowej (DK-46) oraz  budowę nowej drogi – tak zwanego obejścia ulic św. Barbary. Prace prowadzone będą na DK46 od skrzyżowania z ul. św. Jadwigi do węzła A1.

Projekt podzielony na te dwie inwestycje uzyskał, jak przekazał Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie,  niezbędne, przepisowe zgody na odstępstwa od warunków technicznych  wydane przez właściwe ministerstwa. Teraz, zgodnie z procedurą przekazany zostanie przez przedstawiciela firm wykonawczych do służb Wojewody Śląskiego. Gdy te ostatnie dadzą inwestycji zielone światło, ruszy budowa.

– Inwestycja obejmuje odcinek DK-46 od zachodniej granicy miasta do włączenia w ulicę Pułaskiego – w sumie 7,2 km drogi (w tym ponad 1,7 km nowego odcinka) – przekazało Biuro Prasowe Urzędu Miasta Częstochowy. – Nowy fragment DK-46, będzie poprowadzony wzdłuż torów, od skrzyżowania ul. Głównej z ul. św. Jadwigi do włączenia w ul. Pułaskiego przy dworcu PKP Stradom.

Zakres prac będzie bardzo duży, podobnie zresztą jak koszt, który wyniesie blisko 98 mln złotych.

Jak już niemal rok temu zapowiadał rzecznik prasowy MZD Maciej Hasik, na miejskim odcinku DK46 wymienione będzie praktycznie wszystko co pod ziemią i na ziemi.

– Inwestycja obejmie również nowy ślad drogi krajowej, tzw. obejście ul. św. Barbary — od skrzyżowania z ul. św. Jadwigi i św. Barbary, gdzie powstanie rondo – przekazał rzecznik MZD. –  Droga odbije wzdłuż linii PKP i dojdzie do ul. Pułaskiego niedaleko węzła i dworca, to pozwoli na wyprowadzenie tranzytu z okolic centrum, dzielnicy Podjasnogórskiej czy części Gnaszyna.

MZD zapowiada, że w ramach zadania przebudowane bądź wybudowane zostaną główne skrzyżowania, infrastruktura podziemna i naziemna: m.in. odwodnienie, oświetlenie, chodniki, ścieżki rowerowe, elementy Inteligentnego Systemu Transportu oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here