Porażka częstochowskich koszykarzy w Bielsku-Białej

Nie udał się wyjazd koszykarzy AZS Politechniki do Bielska-Białej na mecz 2 ligi z Dass BH. Gospodarze wygrali różnicą 10 punktów.

Koszykarze AZS Politechniki z nadzieją na zwycięstwo jechali w sobotę do Bielska-Białej na mecz z Dass BH. Po pierwszej kwarcie, która zakończyła się remisem 18:18 wynik był sprawą otwarta. Niestety, ale częstochowianie przespali drugą kwartę, którą przegrali różnicą 10 punktów i na przerwę schodzili przegrywając 28:38.

W trzeciej kwarcie podopieczni trenera Dariusza Szynkiela wygrali 24:22 i odrobili dwa punkty. Przed ostatnią częścią spotkania AZS przegrywał 8 punktami i tliła się nadzieją na wygraną. Niestety, ale czwarta kwarta była wyrównana i zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 22:20. Tym samym Dass BH wygrał mecz różnicą 10 punktów 82:72.

W częstochowskim zespole najlepiej punktował Jakub Czyż, który rzucił 20 punktów. Wśród gospodarzy najlepszy był zdobywca 19 punktów Wojciech Zub.

Po 10 meczach AZS Politechnika ma na koncie 14 punktów i plasuje się na 7. miejscu w tabeli grupy C 2 ligi.

Dass BH Bielsko-Biała – AZS Politechnika Częstochowa 82:72 (18:18, 20:10, 22:24, 22:20)

AZS Politechnika: J. Czyż 20, A. Płaczek 17, N. Kowalski 15, P. Łaszewski 9, K. Pyrzyna 5, S. Spychała 3, D. Raszewski 3, M. Cieślak 0, D. Rak 0, K. Ligęza 0, P. Droś 0.