Siatkarki KS Częstochowianki wykonały plan w 100 procentach

Zgodnie z oczekiwaniami siatkarki KS Częstochowianki bez straty seta pokonały ostatnią w tabeli 1 ligi Olimpię Jawor.

Działacze, trenerzy i kibice Częstochowianki oczekiwali spokojnego zwycięstwa z ostatnią w tabeli Olimpią Jawor. Wynik 3:0 i 3 zdobyte punkty zgadzają się, ale gra mogła być zdecydowanie lepsza.

Pierwszy i drugi set były wyrównane i na boisku nie było widać różnicy, jaka dzieli drużyny w tabeli. Dopiero przewaga podopiecznych trenera Andrzeja Stelmacha uwidoczniła się w trzecim secie. Od samego początku Częstochowianka odskoczyła na kilka punktów i utrzymała wysokie prowadzenie do końca seta wygrywając 25:15 i cały mecz 3:0.

Jedno co rzucało się w oczy po sobotnim meczu to to, że częstochowianki zepsuły zdecydowanie za dużo stacjonarnych zagrywek. Również mobilizacja na teoretycznie słabsze rywalki powinna być większa. Ale zwyciężczyń się nie sądzi. Brawa dla siatkarek i sztabu szkoleniowego za wygraną i 3 punkty.

KS Częstochowianka w 8 spotkaniach wywalczyła 13 punktów i zajmuje 6. miejsce.

KS Częstochowianka Częstochowa – Olimpia Jawor 3:0 (25:22, 25:21, 25:15)