Koszykarze AZS Częstochowa 2022 rok zakończyli porażką

Nie udał się wyjazd do Krakowa koszykarzom AZS Częstochowa. Częstochowianie przegrali z KK UR Bozza 76:89 i 2022 rok zakończyli porażką.

Częstochowscy koszykarze nie byli faworytem meczu w Krakowie. Zawodnicy AZS rozegrali jednak niezłe spotkanie z wyżej notowanym rywalem. Goście pierwszą kwartę przegrali tylko 3 punktami, a na przerwę schodzili tracąc do gospodarzy zaledwie 10 punktów.

Niestety, ale po trzeciej części meczu koszykarze KK UR Bozza odskoczyli na 14 punktów przewagi. Jedynie w czwartej kwarcie częstochowianie wygrali 19:18 i zniwelowali straty do 13 punktów.

Najwięcej punktów zdobyli Filip Karczemny u Dawid Szulc, którzy zdobyli po 16 punktów.