Siatkarze Exact Systems Norwid odnieśli 11 zwycięstwo w Tauron 1 Lidze. W sobotę w HSC pokonali lidera Chemeko-System Gwardię Wrocław i na chwilę objęli prowadzenie w tabeli Tauron 1 Ligi. Ostatecznie są wiceliderem!

Spotkanie siatkarzy Exact Systems Norwid z Gwardią Wrocław zapowiadało się ciekawie z kilku względów. Częstochowianie grali z liderem, którego trenerem jest były siatkarz AZS Częstochowa Dawid Murek. Ponadto drużyna trenera Leszka Hudziaka miała szansę na objęcie prowadzenia w tabeli. I tak się stało, choć na chwilę…

Gospodarze dość łatwo pokonali drużynę trenera Dawida Murka w pierwszym secie. Niestety, ale w drugiej partii wygrali goście i doprowadzili do remisu 1:1. Ale od 3. seta Exact Systems Norwid ponownie objął prowadzenie i nie oddał go do końca. W trzecim secie gospodarze wygrali 25:18, a w czwartym 25:13 i mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa.

Drużyna Exact Systems Norwid na chwilę awansowała na 1. pozycję w tabeli Tauron 1 Ligi. W sobotni wieczór została jednak wyprzedzona przez MKS Będzin. Po 14. kolejkach Exact Systems Norwid ma 31 punktów i zajmuje 2. miejsce w tabeli. Do prowadzącego MKS-u Będzin traci 1 punkt.

AK, fot: materiały prasowe Exact Systems Norwid

Exact Systems Norwid Częstochowa – Chemeko System Gwardia Wrocław 3:1 (25:13, 21:25, 25:18, 25:13)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Sobański, Graham, Borkowski, Gibek, Schmidt, Takahashi (libero) – Kryński, Popiela, Sługocki.

Siatkarze Exact Systems Norwid pokonali lidera i zostali wiceliderem Tauron 1 Ligi! 2