fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaDomInwestycjeKorekta organizacji ruchu na skrzyżowaniach z ul. Solidarności i ul. Energetyków. Ma...

Korekta organizacji ruchu na skrzyżowaniach z ul. Solidarności i ul. Energetyków. Ma to związek z przebudową DK-46

Trwają prace związane z przebudową DK-46, a co za tym idzie, możemy spodziewać się kolejnych zmian w organizacji ruchu.

Wczoraj, 27 marca, zamknięte zostało skrzyżowanie ul. Przejazdowej (DK-46) z ul. Spółdzielczości, przy jednoczesnym otwarciu skrzyżowania z ul. Energetyków.

Z powodu tych korekt, przystanki autobusowe linii 21 i 22 zostały przesunięte w rejon skrzyżowania z ulicami Modrzewiową i Energetyków, około 200 metrów w kierunku stacji PKP Gnaszyn.

A jak wygląda postęp prac budowlanych związanych z tą inwestycją?
Kontynuowane są prace przy obiekcie mostowym na Stradomce,  oraz przy budowie kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej. Trwają także roboty ziemne na odcinku Zaciszańska-Pułaskiego, natomiast w rejonie pięciu działających sygnalizacji wahadłowych na przebudowywanym odcinku ulic Głównej i Przejazdowej, realizowane są prace w zakresie branży drogowej, sanitarnej, elektrycznej, teletechnicznej.

W lutym udało się udrożnić przejazd przez rondo na wlocie nowej drogi w ul. Pułaskiego, jednak od ponad miesiąca do odwołania zamknięta została ul. św. Barbary u jej zbiegu ze św. Jadwigi, Główną i z wlotem nowego śladu drogi. Objazd zamknięcia poprowadzony jest ul. św. Jadwigi przez ul. Kordeckiego w obu kierunkach.
Obejście ul. św. Barbary jest ważnym elementem budowy nowego śladu DK-46.

Koszty projektu i wykonania całej inwestycji wynoszą 98 mln zł. Modernizacja dróg w tej okolicy, ułatwi połączenie miasta z węzłami obwodnicy autostrady A1. Stopień zaawansowania prac oceniany jest na 55%.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -