fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaKultura i rozrywkaTeatr Nowy w Częstochowie zaprasza na innowacyjny, autorski staż. Czas na zgłoszenia...

Teatr Nowy w Częstochowie zaprasza na innowacyjny, autorski staż. Czas na zgłoszenia do 21 kwietnia!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Teatr Nowy w Częstochowie ogłosił nabór na płatny staż artystyczny.

To propozycja dla wszystkich artystów. Mogą spróbować swoich sił w najnowszym programie płatnego stażu artystycznego.

-Wiemy, jak trudno jest po prostu zacząć działać lub otrzymać dofinansowanie na swoje działania czy stypendium po to, aby realizować swoje marzenia. Wiemy też, że warto marzyć i że w tym ukryty jest niesamowity sens. Jeśli jesteś aktorem, muzykiem, plastykiem, lub po prostu artystą, któremu w duszy gra i chcesz spróbować swoich sił podczas pracy nad spektaklem – ten program jest dla Ciebie. Liczymy na Twoją otwartość do tworzenia sztuki z osobami o różnej wrażliwości. A na tworzeniu takiej sztuki znamy się jak mało kto – zachęca Fundacja Teatr Nowy w Częstochowie.

Jak się zgłosić?

Osoby zainteresowane powinny wysłać organizatorom krótkie nagranie video (do 4 minut), w którym opowiadają, dlaczego chcą wziąć udział w programie. Drugą możliwością jest napisanie listu motywacyjnego (maks. 2 strony A4). Należy dołączyć również przynajmniej jedną rekomendację (np. z ośrodka kultury, teatru, od wykładowcy, tutora). Zgłoszenie należy wysłać mailowo na adres [email protected]. Czas na to mija 21 kwietnia.

Rozmowy rekrutacyjne zaplanowano do 11 maja. Spotkania koncepcyjne odbędą się w czerwcu. Staż odbywał się będzie na przełomie września i października. Projekt realizowany będzie we współpracy z Fundacją Oczami Brata i Teatrem Oczami Brata.

Nad realizacją stażu czuwać będzie Paweł Bilski, Fundatorem i Prezesem Zarządu Fundacji Oczami Brata, Fundatorem i Dyrektorem Teatru Nowego w Częstochowie, animatorem lokalnym, aktorem i reżyserem ponad 10 spektakli, w którym grały osoby z niepełnosprawnością, dwukrotnym laureatem Międzynarodowego Konkursu Szkół Teatralnych w Kemerowie, Absolwentem Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Program realizowany będzie w nowo otwartym Domu Oczami Brata. Więcej informacji na oczamibrata.pl/teatr.

red.

Czytaj także: Teatr Nowy w Częstochowie– blisko widza, społeczności, serca [ROZMOWA]

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -