fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaBezpieczeństwo„Świadoma i bezpieczna kobieta”-nowa kampania profilaktyczna policjantów z Wydziału Prewencji KMP w...

„Świadoma i bezpieczna kobieta”-nowa kampania profilaktyczna policjantów z Wydziału Prewencji KMP w Częstochowie

Nowa kampania profilaktyczna zorganizowana przez Wydział Prewencji KMP w Częstochowie adresowana jest wyłącznie do kobiet. W minioną sobotę odbyły się warsztaty w ramach akcji „Świadoma i bezpieczna kobieta”.

Policjanci podkreślają, że głównym powodem zorganizowania kampanii jest troska o bezpieczeństwo kobiet, zarówno w rodzinie, jak i na drodze. Mł.asp. Kamil Sowiński, mł.asp. Karol Chereźniak oraz mł.asp. Bartosz Malik wspólnie z Fundacją „Eltrox Razem Bezpieczniej” zorganizowali warsztaty dla kobiet, a wydarzenie odbyło się na sali treningowej jednej z częstochowskich siłowni. Na początku omówiono jakie czynniki wpływają na szeroko pojęte bezpieczeństwo. Policjanci objaśniali, czym jest mowa nienawiści, skupiając się na zagadnieniu rozmaitych form przemocy w rodzinie. Przemoc nie dotyczy jedynie kwestii fizycznego znęcania się nad ofiarą. To również całe spektrum wyniszczających psychikę i poczucie własnej wartości działań, które kobiecie często bardzo trudno jest przerwać. Krok po kroku przedstawiona została również procedura „Niebieskiej Karty”. Następnym punktem programu było omówienie bezpieczeństwa na drodze.

Po części teoretycznej, przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Uczestniczki spotkania wzięły udział w krótkim kursie samoobrony prowadzonym przez instruktora sztuk walki.

Warsztaty zakończyły się rozdaniem pamiątkowych certyfikatów, a wydział Wydział Prewencji już zapowiada kolejne kursy dla kobiet.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -