fbpx
Strona głównaPolecaneKontrola autokarów wiozących dzieci i młodzież na wakacje

Kontrola autokarów wiozących dzieci i młodzież na wakacje

Kontrola autokarów wiozących dzieci i młodzież na wakacje. Ruszą wraz z zakończeniem roku szkolnego. Policjanci z ruchu drogowego w całym kraju będą, także na prośbę rodziców czy opiekunów, sprawdzać, jakim pojazdem ich pociechy pojadą na letni wypoczynek.

Jak co roku wraz z nastaniem wakacji uruchomione zostaną punkty kontroli autokarów. Policjanci będą w nich sprawdzać sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości kierowców.

W naszym regionie te punkty będą działać w tych samych miejscach, co zwykle. W Częstochowie będzie to Rynek Wieluński, w Kłobuck ul. Targowa, (parking za domem handlowym), a w Lublińcu parking za PKS-em, natomiast w Myszkowie – parking ul. Pułaskiego 13a.

Policjanci proszą, aby o planowanym wyjeździe i wnioskowanej kontroli informować z wyprzedzeniem, aby uniknąć niepotrzebnych nerwów i oczekiwania w dniu wyjazdu.

Jednocześnie policja informuje, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Pełny wykaz punktów kontrolnych w całym kraju znaleźć można na stronie:

https://policja.pl/pol/aktualnosci/204798,Wykaz-punktow-kontroli-autobusow-wakacje-2021.html

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here