Aplikacja Google nie działa? Znamy przyczynę i podpowiadamy jak rozwiązać problem

0
597
google

Smartfony z Androidem od rana mają problem z aplikacją Google. Powodem jest wadliwa aktualizacja programu. Podpowiadamy jak się pozbyć problemu.

Od rana wszyscy użytkownicy smartfonów z Androidem denerwują się, ponieważ nie mogą spokojnie korzystać ze swojego telefonu. Na ekranie ciągle wyskakuje drażniący komunikat, który trzeba zamknąć by móc co kolwiek zrobić na urządzeniu.  

smartfon
fot. pixabay.com

Powodem tego zamieszania jest aplikacja Google. Poranna aktualizacja, w większości telefonów zainstalowana automatycznie, okazała się wadliwa, przez co program nie działa. Wiadomości nie ładują się no i ten ciągle wyświetlany drażniący komunikat.

Jak rozwiązać problem?

Można to zrobić na dwa sposoby:

  1. Wystarczy wejść do sklepu Google Play, następnie wpisać w wyszukiwarkę „Google”, wejść w zakładkę aplikacji i wcisnąć przycisk Odinstaluj. Uwaga! Tego programu nie da się skasować na stałe, ale zabieg ten skasuje ostatnie aktualizacje, a to właśnie one są źródłem problemu;
  2. Można też wejść w ustawienia telefonu, potem aplikacje, następnie trzeba wybrać „Google”, Domyślna pamięć, zarządzaj pamięcią i na koniec wcisnąć „Wyczyść wszystkie dane”.

Niestety tego typu awaria w tym roku zdarza się już po raz kolejny. Wcześniej odpowiadała za nią wadliwa aktualizacja Android System WebView, którego rozwiązanie problemu wyglądało podobnie.

Aby uniknąć podobnych kłopotów, warto rozważyć  wyłączenie automatycznych aktualizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here