Z Budżetu Obywatelskiego sfinansowano kolejne miejsca do rekreacji

0
207

Trzy nowe place rekreacyjno-sportowe powstaną w Częstochowie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zlokalizowano je w różnych dzielnicach miasta – na Starym Mieście, Stradomiu i Rakowie.


W pierwszej lokalizacji – przy ul. Warszawskiej, na terenie Zespołu Szkół im. Kochanowskiego obok placu rekreacyjnego zaplanowano lekkoatletyczną bieżnię z czterema torami o długość 68 m. Będzie tam również skocznia do skoków w dal oraz mała architektura w postaci ławek i koszy na śmieci.
Na Stradomiu, przy ul. Zaciszańskiej zaprojektowano stół do tenisa stołowego, huśtawki dla dzieci i karuzelę, a także urządzenia siłowni terenowej. Na niezagospodarowanym teraz terenie staną ponadto ławki, stojaki na rowery, słupki blokujące z podwójnym łańcuchem, kosze na śmieci oraz tablica informacyjna. Nawierzchnia będzie zrobiona częściowo z kostki, a częściowo będzie to bezpieczna nawierzchnia piaskowej oraz z gumowych mat przerostowych.


Plac zabaw i siłownię na świeżym powietrzu przewidziano również w podwórzu przy al. Pokoju 15/17 na Rakowie. Projekt zakłada montaż nowych urządzeń na placu zabaw dla dzieci, a także ustawienie w pobliżu sprzętu do ćwiczeń. Całość ma być dopełniona tzw. małą architekturą.
Do 9 czerwca miasto czeka na zgłoszenia od firm, które podejmą się realizacji tych trzech zadań. Jeśli przetarg i same roboty przebiegną bez przeszkód, trzy inwestycje będą gotowe 25 sierpnia.

(Fot. pixabay)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here