fbpx

Koncert kameralny. Filharmonicy na parkingu Hotelu Polonia

W sobotni wieczór na parkingu Hotelu Polonia, dziś zapleczu budowy Osiedla Neonowego, odbył się koncert kameralny naszych filharmoników. Jeśli podobne będą organizowane, na pewno znajdą chętnych słuchaczy!

Plenerowe koncerty nie są nowością dla naszych filharmoników. Ten – z soboty 30 września – był jednak szczególny. Muzyka kwintetu pod kierownictwem Adama Klocka, dyrektora Filharmonii Częstochowskiej zabrzmiała bowiem na… placu budowy.

Koncert kameralny. Filharmonicy na parkingu Hotelu Polonia 1
fot. Agnieszka Małasiewicz

Pomysł oryginalny, choć nie nowy – starsi czytelnicy pamiętają Sojusz Świata Pracy z Kulturą i Sztuką, jeszcze starsi – muzyków grających dla murarskich piątek Warszawy.        

Tym razem jednak maszyny ucichły i choć kontenery i rusztowania ograniczyły miejsce koncertu – to wieczorna publiczność nie była ubrana w robocze drelichy.

Kwintet: Siergiej Wowkotrub – skrzypce, Małgorzata Kryś – skrzypce, Tomasz Ptak – altówka, Adam Klocek – wiolonczela, prowadzenie Marcin Serwaciński – perkusja, wystąpił na dawnym parkingu Hotelu Polonia, a ściślej na tarasie niezapomnianej restauracji „Kryształowa”. Zamienionym w strefę Neon Zone, o czym przypominał święcący się neon.

Koncert kameralny. Filharmonicy na parkingu Hotelu Polonia 2
fot. Agnieszka Małasiewicz

Wspomniane kontenery należały do budowy Osiedla Neonowego, przy ul. Katedralnej 15-17. Kwintet zaprezentował repertuar rozrywkowy z klasyką jazzu włącznie. Publiczność niestety nie była liczna, ale… pierwsze koty za płoty. Ważne, że uczestnicy wynieśli jak najlepsze wrażenia wzmocnione pogodą letniego wieczoru.

Wierzyć tylko trzeba, że podobne koncerty będą powtarzane, a wtedy i słuchaczy przybędzie. Wstęp przecież był (i będzie?) wolny!

Tadeusz Piersiak

Czytaj także: Muzyka zespołów Metallica i Queen zabrzmi symfonicznie w Częstochowie

Koncert kameralny. Filharmonicy na parkingu Hotelu Polonia 15
https://www.kotly-patrzyk.pl/
https://www.kotly-patrzyk.pl/oferta/pompy-ciepla/