Zawodnicy częstochowskiego UKS Delfinek świętują kolejne sukcesy

Puchar Prezesa Śląskiego Okręgowego Związku Pięcioboju Nowoczesnego w Ogólnopolskich Zawodach w Dwuboju Nowoczesnym powędrował do UKS Delfinek. To kolejne trofeum, które wzbogaci obfitą już kolekcję częstochowskich juniorów.

W minioną sobotę, 30 września pływacy z Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfinek Częstochowa zdobyli Puchar Prezesa Śląskiego Okręgowego Związku Pięcioboju Nowoczesnego za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskich Zawodach w Dwuboju Nowoczesnym.

Zawodnicy częstochowskiego UKS Delfinek świętują kolejne sukcesy 1

W zawodach wzięło udział dziewięciu młodych pływaków wraz z trenerem Wojciechem Langierem. Reprezentanci częstochowskiego klubu zdobyli łącznie 6 indywidualnych medali – 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe krążki.

Po złoto sięgnęli: Maja Partyka, Oliwer Chruścicki i Martyna Miś, na drugim miejscu podium uplasował się Franciszek Szymanek, zaś brąz zdobyli: Jan Szulakowski i Vasylysa Cheremisinova.

Zawodnicy częstochowskiego UKS Delfinek świętują kolejne sukcesy 2

Miejsca poza podium zajęli Emilia Tomalska (4. miejsce w roczniku), Zuzanna Jarosz (5. miejsce w roczniku) oraz Julian Woźniak (także 5. miejsce w roczniku)

– Wszyscy zawodnicy spisali się znakomicie – podkreśla Wojciech Langier – prezes UKS Delfinek Częstochowa, a udział naszych zawodników w tym turnieju przyczynił się do promocji zarówno Klubu, jak i miasta Częstochowy – dodaje.