fbpx

Muzyka zespołów Metallica i Queen zabrzmi symfonicznie w Częstochowie

Melomani już zacierają ręce. Przed nimi koncerty wypełnione największymi przebojami zespołów Metallica i Queen w wersji symfonicznej. Pierwszy projekt zawita do Częstochowy 5 listopada, drugi – 2 grudnia. Zapraszają Piosenka Plus oraz Fantom Media.

W sezonie 2023/2024 na kolejne koncerty zawita do Polski wyjątkowy projekt znany pod szyldem „Muzyka zespołu Metallica symfonicznie”. Na scenie Filharmonii Częstochowskiej wystąpi  jeden z najlepszych coverbandów Metallica na świecie. Niezwykły muzyczny projekt tworzą czteroosobowy zespół oraz orkiestra symfoniczna Orion.

Muzyka zespołów Metallica i Queen zabrzmi symfonicznie w Częstochowie 2
„Metallica Symfonicznie” (mat. Fantom Media)

Na koncertach zabrzmią największe przeboje legendy z Los Angeles w symfonicznych aranżacjach. To gratka dla wszystkich, który uwielbiają słynną płytę „Metallica S&M”. Częstochowianie mogą liczyć na blisko dwie godziny klasyki rocka i metalu w niezwykłym wydaniu! Koncert odbędzie się 5 listopada o godz. 19.30.

Z kolei 2 grudnia o godz. 19.30 niezwykle popularny już projekt „Queen Symfonicznie” powróci do Częstochowy! Po rocznej przerwie zespół wystąpi w filharmonii. Repertuar klasyków rocka nabierze nowych barw dzięki rozbudowanym aranżacjom na 10 instrumentów. Na sezon 2023/2024 zespół przygotował bowiem kolejne nowości z dyskografii legendarnej grupy.

Muzyka zespołów Metallica i Queen zabrzmi symfonicznie w Częstochowie 3
„Queen Symfonicznie” (mat. Fantom Media)

Przypomnijmy, że niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu Queen z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna już od ponad 10 lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. „Queen Symfonicznie” to absolutny fenomen – zaplanowany pierwotnie jednorazowy występ przerodził się w wielką trasę koncertową w największych salach w kraju. Na ponad 350 dotychczasowych koncertach pojawiło się ponad 200 000 widzów, a każdy występ fani Queen wypełniają do ostatniego miejsca. Muzycy Alla Vienna w mniejszym składzie wystąpili także na premierze filmu „Bohemian Rhapsody” w listopadzie 2018 r.

Melomanów czeka dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części. Finał występu uświetni także występ solisty, Sebastiana Machalskiego, wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego. W drugiej części wystąpi również gitarzysta solowy Darek Wawrzyniak.

Bilety na oba koncerty dostępne są w sieciach Ebilet, Kupbilecik, Eventim, Ticketmaster. Organizatorem tras są Piosenka Plus oraz Fantom Media.

red., mat. Fantom Media