fbpx
Strona głównaPolecaneKoncert "Na dwa fortepiany" w Filharmonii Częstochowskiej. Zabrzmią Poulenc i Schubert

Koncert “Na dwa fortepiany” w Filharmonii Częstochowskiej. Zabrzmią Poulenc i Schubert

To drugi już koncert, na który Filharmonia Częstochowska można zaprosić widzów do sali kameralnej. W piątek, 28 maja szykuje dla słuchaczy program “Na dwa fortepiany”.

“Na dwa fortepiany” to tytuł koncertu dyplomowego dyrygentki Justyny Chmielek-Korbut, dyplomantki w klasie prof. Stanisława Krawczyńskiego Wydziału Twórczości Interpretacji i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Krakowie, która poprowadzi Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej.

– Zabrzmią: powstała z inspiracji Mozartem V Symfonia w tonacji B-dur Franza Schuberta oraz Koncert na 2 fortepiany d-moll Francisa Poulenca w wykonaniu młodych pianistów Dariusza Micorka i Jacka Bylicy, również studentów krakowskiej Akademii Muzycznej. Koncert na dwa fortepiany Poulenca jest utworem lekkim, pięknym i kunsztownym, a sam kompozytor powoływał się w nim na swoich wielkich poprzedników: Mozarta, Liszta i Ravela – zapowiada Agnieszka Małasiewcz z impresariatu filharmonii.

Piątkowe wydarzenie rozpocznie się o godz.19. Bilety kosztują: 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy) oraz 20 zł (UTW). Można je nabyć w kasie przy ul. Wilsona 16, a także na stronie www.filharmonia.com.pl. Podczas koncertu obowiązuje reżim sanitarny, a na sali zajęte może być maksymalnie 50 proc. miejsc.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -Politechnika Opolska