Siedziba PRESS GLASS SA z Konopisk podwójnie wyróżniona w konkursie architektonicznym

0
1106
Press Glass 5

Siedziba główna PRESS GLASS SA w Konopiskach została dwukrotnie wyróżniona w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2020.

Press Glass 7
Fot. Nate Cook Photography

21 maja 2021 roku, podczas uroczystej gali online, zostały ogłoszone wyniki 13. edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL 2020, którego organizatorem była Grupa Sztuka Architektury – grupa wortali tematycznych poświęconych architekturze.

Zwycięscy byli wybierani w kategoriach:

  • Kubatura obiektów publicznych;
  • Kubatura obiektów prywatnych;
  • Wnętrze publiczne;
  • Wnętrze prywatne;
  • Przestrzeń publiczna;
  • Ogród prywatny.

Główna siedziba PRESS GLASS SA w Konopiskach zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Kubatura obiektów publicznych”. Projekt biurowca zwyciężył w głosowaniu przeprowadzonym wśród internautów oraz wśród ekspertów. W skład jury weszli uznani architekci, w tym laureaci plebiscytu z poprzednich lat.

Zaprojektowany przez Konior Studio (jedną z czołowych polskich pracowni architektonicznych, która ma na swoim koncie np. projekt siedziby NOSPR w Katowicach) biurowiec wygrał dzięki lekkości formy wpisującej się w otaczający krajobraz.

Press Glass

Siedziby firm powstają zazwyczaj w centrach miast w pobliżu ważnych węzłów komunikacyjnych. Naturalny krajobraz i perspektywa po horyzont raczej nie kojarzą się z zabudową biurową. […] Ambicją inwestora było stworzenie na zielonym płaskowyżu nowoczesnej siedziby, która wyrazi dynamiczny charakter firmy, a jednocześnie zapewni pracownikom kontakt z naturą – wskazuje Konior Studio.

Szczegółowe wyniki Plebiscytu Polska Architektura XXL 2020 dostępne TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here