fbpx

Kłobuck. Ogólnodostępne alkomaty w kłobuckiej komendzie

30 lipca 2019 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Kłobucku odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu dla Policji, z okazji 100-lecia utworzenia Policji Państwowej. W Komendzie Powiatowej Policji w Kłobucku od środy można będzie korzystać z ogólnodostępnego alkomatu. Nowoczesne alkotestery zostały oficjalnie przekazane przez burmistrza Kłobucka.

W spotkaniu wziął udział Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku insp. Tomasz Górka oraz burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski. Do kłobuckiej komendy trafiły dwa alkotestery, ufundowane przez Gminę Kłobuck ze środków Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi.

Jeden z alkomatów został zamontowany w poczekalni komendy policji. Każdy zainteresowany sam będzie mógł skorzystać z niego w dowolnej chwili i sprawdzić swój stan trzeźwości. Każdy kto nie jest pewien, czy może usiąść za kierownicą samochodu z powodu wcześniej wypitego alkoholu, będzie mógł sam wykonać badanie trzeźwości w kłobuckiej komendzie. Jedno z urządzeń zostało zamontowane w ogólnodostępnej poczekalni. Drugi alkotester będzie użytkowany w terenie przez policjantów z kłobuckiej drogówki.

Kłobuck. Ogólnodostępne alkomaty w kłobuckiej komendzie 2
Dwa nowoczesne alkotestery zostały oficjalnie przekazane przez burmistrza Kłobucka
fot. KPP Kłobuck

Każdy kto nie jest pewien, czy może usiąść za kierownicą samochodu z powodu wcześniej wypitego alkoholu, będzie mógł sam wykonać badanie trzeźwości w kłobuckiej komendzie. Jedno z urządzeń zostało zamontowane w ogólnodostępnej poczekalni. Drugi alkotester będzie użytkowany w terenie przez policjantów z kłobuckiej drogówki. Badanie jest prostą i całkowicie bezpłatną czynnością. Odbywa się bez konieczności fizycznego kontaktu z osobą badaną. Nie trzeba mocować ani zdejmować ustników, gdyż test polega na wdmuchnięciu powietrza do wnętrza „lejka”. Kolejne kroki wykonywania pomiaru oparte są na informacjach tekstowych wyświetlanych na ekranie LCD. Również na tym ekranie wyświetlany jest wynik badania.

Przekazane urządzenia z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Teraz każdy, będzie mógł samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości i, w zależności od wyniku, zrezygnować z jazdy lub wyruszyć bezpiecznie w drogę.

(red.)