fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneKinowe przeboje na jesień. Wśród nich nie tylko Bond. Jakie filmy możemy...

Kinowe przeboje na jesień. Wśród nich nie tylko Bond. Jakie filmy możemy obejrzeć teraz w Częstochowie?

Jesień 2021 bezapelacyjnie należy do agenta Jej Królewskiej Mości. Premiera 25. odsłony filmowego cyklu była najbardziej oczekiwaną premierą ostatnich miesięcy.

Termin tej premiery przekładany był wielokrotnie. Pierwotnie mieliśmy obejrzeć „Nie czas umierać” jeszcze w 2020 r. Niestety, pandemia koronawirusa wywróciła rynek filmowy do góry nogami. Nie było więc chyba tak oczekiwanego tytułu, jak ten. Wreszcie 30 września 25. film z cyklu o Jamesie Bondzie wkroczył na ekrany polskich kin. W Częstochowie na seanse zapraszają Cinema City Wolność i Cinema City Galeria Jurajska.

Piąty film z Craigiem

Zakończenia i szczegółów oczywiście nie będziemy zdradzać, ujawnimy tyle, że choć film trwa 163 minuty, to tego nie czuć. Dodamy także, że to zarazem piąty i ponoć definitywnie ostatni film z udziałem Daniela Craiga w roli 007. Obraz wyreżyserował Cary Joji Fukunaga (twórca serialu „Detektyw”), który jest również współautorem scenariusza.

Obsadę współtworzą znani z poprzednich odsłon cyklu Léa Seydoux, Ben Whishaw, Naomie Harris, Jeffrey Wright, Christoph Waltz, Rory Kinnear oraz Ralph Fiennes. Antagonistą Bonda jest tu zaś laureat Oscara Rami Malak.

Oczywiście na Bondzie kino się nie kończy, listę najbardziej oczekiwanych premier, które wejdą na ekrany jeszcze w tym roku, otwierają „Venom 2: Carnage” (15 października), „Diuna” (22 października), „Ostatniej nocy w Soho” (29 października), „Spencer” (5 listopada), „Cry macho” (12 listopada), „Dom Gucci” (26 listopada), „West Side Story” (10 grudnia), „Spider-Man; Bez drogi do domu” (17 grudnia), „King’s Man: Pierwsza misja” (22 grudnia), „Matrix Zmartwychwstania” (22 grudnia).

Od „Wesela” do „Wesela”

Kinowe przeboje na jesień. Wśród nich nie tylko Bond. Jakie filmy możemy obejrzeć teraz w Częstochowie? 1
„Wesele” (mat. OKF)

Głośno jest również o polskim kinie. Aktualnie na ekranie przeważają trzy tytuły: komedia „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” (w obsadzie m.in. Dawid Ogrodnik i Robert Więckiewicz), przebojowi „Teściowie” (w rolach głównych Izabela Kuna i Marcin Dorociński) oraz „Żeby nie było śladów” Jana P. Matuszyńskiego. Ostatni tytuł jest polskim kandydatem do Oscara, który oparto na podstawie książki Cezarego Łazarewicza „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka”. Wszystkie trzy filmy prezentują częstochowskie kina Cinema City.

Jeśli chodzi o zapowiedzi, to wiele emocji wzbudza zwłaszcza „Wesele”. Najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego miał swoją premierę w piątek, 8 października. Od tego dnia prezentowany nie tylko w multipleksach, ale również w Ośrodku Kultury Filmowej – Kinie Studyjnym „Iluzja”. W obsadzie znaleźli się m.in. Agata Kulesza, Robert Więckiewicz, Michalina Łabacz, Mateusz Więcławek, Arkadiusz Jakubik i Andrzej Chyra. Oczywiście „Wesele” Anno Domini 2021 nie uniknie porównań z „Weselem” z 2004 r., nagrodzonym licznymi nagrodami tytułem, dzięki któremu o reżyserze zrobiło się naprawdę głośno.

Na jakie premiery czekamy?

Jednak nie tylko na ten film czekają polscy widzowie. Przed nami bowiem premiery „Mojego wspaniałego życia” (29 października), „Bo we mnie jest seks” (19 listopada), „Dziewczyn z Dubaju” (26 listopada), „Lokatorki” (3 grudnia) i „Szczęścia chodzą parami” (31 grudnia).

A co dystrybutorzy szykują dla kinomanów w 2022 r.? I tu nie brakuje mocnych pozycji, takich jak „Top Gun: Maverick”, „Śmierć na Nilu”, „Belfast”, „Thor: Love and Thunder”, „The Marvels” czy „Avatar 2”.

Repertuarów częstochowskich kin należy szukać na stronach: www.cinema-city.pl oraz www.okf.czest.pl.

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -