fbpx
Strona głównaKultura i rozrywka"Kino dla Młodych" w Lublińcu. To seanse dla osób w wieku 14-20...

“Kino dla Młodych” w Lublińcu. To seanse dla osób w wieku 14-20 lat

Każda środa sierpnia będzie filmowa. Wszystko za sprawę akcji “Kino dla Młodych”. seanse będą się odbywały w amfiteatrze w Parku Miejskim w Lublińcu.

Na sierpniowe seanse zaprasza Młodzieżowa Rada Miasta Lublińca. „Kino dla młodych” to plenerowa propozycja dofinansowana z ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach programu Narodowego Centrum Kultury “Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021”.

-“Kino dla młodych” to idealna okazja, aby spędzić czas ze znajomymi w trochę inny, ciekawszy sposób. Śmiało możecie zabrać ze sobą jakieś smakołyki lub co lepsze zamówić coś dobrego do jedzenia. Pamiętajcie o kocach, poduszkach – zachęca Młodzieżowa Rada Miasta na swoim Facebooku.

Seanse będą się obywały w każdą sierpniową środę o godz. 20.30 w amfiteatrze w Parku Miejskim w Lublińcu. To propozycja dla widzów mających od 14 do 20 lat.

"Kino dla Młodych" w Lublińcu. To seanse dla osób w wieku 14-20 lat 1
“Kino dla Młodych” (mat. prasowe)

Pierwszy pokaz zaplanowano na 4 sierpnia. W plenerze będzie można obejrzeć wówczas “Naukę spadania” w reżyserii Pascala Chaumeila. W gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się Pierce Brosnan, Toni Collette, Aaron Paul, Imogen Poots, Sam Neil i Rosamund Pike.

Z kolei 11 sierpnia publiczność zobaczy komedię romantyczną “I tak Cię kocham”. Scenariusz filmu jest luźno oparty na prawdziwej historii Emily V. Gordon i Kumaila Nanjiani. Pokazuje ich znajomość sprzed ślubu, który odbył się w 2007 roku.

18 sierpnia zaprezentowany zostanie dramat “Babyteeth”. Bohaterką jest tu poważnie chora nastolatka Milla, która zakochuje się w Mosesie – chłopaku z problemami. To zmienia ją i jej rodzinę. Milla pokazuje rodzicom, Mosesowi i wszystkim wokół jak żyć, kiedy nie masz nic do stracenia.

Na finał, czyli 25 sierpnia, wyświetlony zostanie dokument muzyczny “20 000 dni na Ziemi”. To niezwykły portret Nicka Cave’a, ukazujący dzień numer 20 000 w jego życiu – od dźwięku budzika wczesnym rankiem do nocnego spaceru wzdłuż plaży po koncercie. Obraz tworzą sceny, w których Cave rozmawia z terapeutą o swoim dzieciństwie, albo przegląda zdjęcia z szalonych lat, gdy zaczynała się jego kariera. Materiały z sal prób i studiów nagraniowych przeplatane są wypowiedziami muzyków, którzy z nim pracowali: Blixy Bargelda z The Bad Seeds, czy Kylie Minogue.

ZS

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here