Kamyk. Przebudowa Strażackiej w Kamyku

0
59

Umowa na przebudowę ul. Strażackiej została już podpisana. Termin zakończenia prac ustalono na 30 września br., Pojawia się pytanie czy trzy miesiące na tą inwestycję to nie za mało, zwłaszcza, że prace się jeszcze nie rozpoczęły.

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Kłobuck, Burmistrz Jerzy Zakrzewski potwierdził podpisanie umowy na przebudowę drogi w Kamyku. Pojawiła się wątpliwość wyrażona przez radnego Mateusza Woźniaka, który mimo entuzjazmu, martwi się, czy aby na pewno czas, który została wyznaczony na zakończenie inwestycji nie jest zbyt krótki.

Woźniak zwrócił się więc z zapytaniem do Zakrzewskiego: „Jaki jest termin rozpoczęcia prac budowlanych? Nie ukrywam, że termin zakończenia prac – 30 września 2019r jest bardzo szybki(…) wydaje mi się, że ciężko to będzie skończyć w trzy miesiące”.

Zakrzewski odpowiedział, że wykonawca zaledwie kilka dni temu podpisał umowę z Gminą i z pewnością firma ma świadomość jaki jest termin wykonania. „Nie m nie oceniać czy robi to świadomie, czy nie. Czas pokaże” – kontynuował.

W każdej umowie, zawarte są kary za niedotrzymanie terminów. Jeżeli wykonawca jest w stanie wykonać drogę w umówionym czasie, kary nie poniesie.

„Trudno mi się odnieść, czy to jest krótki termin czy nie, firma ma świadomość i wiedzę na ten temat. Projekt jest zrobiony na tyle dobrze, że nie było pytań do przetargu(…) myślę, że na etapie wykonawstwa też nie będzie problemów” – dodał Zakrzewski.

Ten moment nie jest odpowiedni, aby poddawać w wątpliwość kwestię terminu zakończenia robót.

Jak będzie? Wszystko okaże się we wrześniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here