fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeMłody, zdolny, pełen pasji. Adept czarnego sportu, nowy zawodnik w biało-zielonych barwach....

Młody, zdolny, pełen pasji. Adept czarnego sportu, nowy zawodnik w biało-zielonych barwach. Franek Karczewski – z lwem na piersi rozpoczyna przygodę w Częstochowskim Włókniarzu

Egzamin „Ż” zdał 21 czerwca na torze w Częstochowie. Od tego momentu stał się pełnoprawnym posiadaczem licencji i może startować w zawodach na motocyklach o pojemności 250cc. Nowy zawodnik Włókniarza Częstochowa, choć ma zaledwie 13 lat wprawia w zachwyt trenera Marka Cieślaka i żużlowych mistrzów takich jak Leon Madsen.

Paulina Stasiak-Balas: Zanim wsiadłeś na motor, jeździłeś na motocrossie. Skąd ta zmiana?

Franek Karczewski: Zawsze chciałem zostać żużlowcem. Postanowiłem, że przyjdę do szkółki do Ostrowa Wielkopolskiego i tak naprawdę wtedy się wszystko zaczęło. Tam trenował mnie Marek Staszewski – bardzo dobry trener, zawsze miło go wspominam. To właśnie on nauczył mnie bardzo dobrej techniki jazdy. A teraz jestem w Włókniarzu.

Na co dzień mieszkasz w okolicach Kalisza, na treningi dojeżdżasz do Częstochowy. Jak godzisz codzienność z treningami?

Jest to trudne. W roku szkolnym często zwalniam się z ostatnich zajęć, jedziemy do Częstochowy na trening. Bywa ciężko, to jest wyzwanie, ale wszystko da się pogodzić.

Pierwszym klubem, którego byłeś zawodnikiem był TŻ Ostrovia w Ostrowie Wielkopolskim. Jak znalazłeś się w Włókniarzu?

Zostałem zaproszony na trening do Włókniarza. Przyjechałem, pokazałem co potrafię i tak się wszystko zaczęło.

Twoje postępy śledzi wiele klubów. Ty wybrałeś Włókniarza. Co wpłynęło na Twoją decyzję?

Miła atmosfera w klubie, świetni trenerzy. To mnie przekonało, a otoczenie w jakim się znajduję jest dla mnie bardzo ważne.

Młody, zdolny, pełen pasji. Adept czarnego sportu, nowy zawodnik w biało-zielonych barwach. Franek Karczewski – z lwem na piersi rozpoczyna przygodę w Częstochowskim Włókniarzu 1
Franek Karczewski, nowa twarz w częstochowskim Włókniarzu.
fot. gazetaregionalna.com

Szukając w sieci informacji na Twój temat, nie sposób nie znaleźć wielu pozytywnych słów o Tobie. Sam Marek Cieślak jest zachwycony Twoją osobą. Jak mówi „Widziałem wiele, ale czegoś takiego w życiu (…) Jechał, jakby trenował kilka lat”. Czy te słowa miały wpływ na Twoja decyzję o wyborze klubu?

Poniekąd tak, ale szczególnie ważnym jest, że tutaj dostałem wszystko czego „dojeżdżający” zawodnik potrzebuje. Zawsze musiałem mieć wszystko swoje – motor, części itp. Teraz, jak coś zepsuje się w motorze to od razu to dostaję, nie ma przerwy bo trzeba czekać na części. Dostaję to od klubu.

Masz niespełna 13 lat, a na torze osiągasz lepsze czasy niż niejeden doświadczony zawodnik. Jak to się robi w tak młodym wieku?

Ważna jest technika, ale trenerzy również mają na to wpływ. Ja mam chęci i zawsze staram się wypaść jak najlepiej i zrobić dobry przejazd.

Jak spędzasz wolny czas?

Poza żużlem lubię jeździć na rowerze. Kolarstwo grawitacyjne – tam jest adrenalina podobnie jak w żużlu.

Masz żużlowego idola? Jest ktoś na kim się wzorujesz, podglądasz jazdę, bierzesz przykład?

Idol to zdecydowanie Tomasz Gollob. Staram się brać przykład z różnych zawodników, coś wypróbować zobaczyć jak to wychodzi. Próbuję przenieść to na tor.

Dziękuję za rozmowę.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV