fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneJuż jutro Industriada. Wiele atrakcji w Częstochowie oraz Żarkach

Już jutro Industriada. Wiele atrakcji w Częstochowie oraz Żarkach

Jutro, 11 września odbędzie się 12.edycja Święta Szlaku Zabytków Techniki. Tegoroczna Industriada przebiegać będzie pod hasłem: „Technika. To Was zaskoczy!”.

Już jutro Industriada. Wiele atrakcji w Częstochowie oraz Żarkach 1
Muzeum Górnictwa Rud Żelaza (fot. Jacek Śliwczyński/Muzeum Częstochowskie)

W Częstochowie liczne atrakcje na jutro szykują: Muzeum Górnictwa Rud Żelaza oraz Muzeum Historii Kolei. Sporo będzie się działo w okolicach tego pierwszego, a więc w Parku im. Staszica. Industriada wystartuje tam o godz. 11. Zainauguruje ją prezentacja wystawy fotograficznej “Technika górnicza na kopalniach rud żelaza” (ekspozycja będzie dostępna do godz. 18). Od godz. 11.15 do 15.45 (co 30 minut) możliwe będzie zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Górnictwa Rud Żelaza. Od tej samej godziny aż do 17.30 organizatorzy przewidzieli propozycje dla najmłodszych fanów Industriady – “Industrialny plac zabaw”, warsztaty naukowe “Kowalka was zaskoczy!”, a także warsztaty kreatywne “ABC konstrukcji – kopalnia techniki”.

Dodatkowo, w godz. 12-16 będzie można uczestniczyć w “Pikniku naukowym pełnym techniki”. Według zapowiedzi będzie można zajrzeć do laboratorium małego chemika, nie braknie też eksperymentów z ciekłym azotem. Będzie można przyjrzeć się najciekawszym doświadczeniom fizycznym, wśród których znajdzie się też… lewitacja. Dla fanów śrubek i elektroniki odbędą się zaś pokazy robotów oraz zabawy pneumobilem, czyli trójkołowym pojazdem z napędem gazowym.

Dla osób, które chcą wziąć udział w zwiedzaniu lub warsztatach kreatywnych, obowiązują rezerwacje – tel. 504757178, email: [email protected]

Także o godzinie 11 jutro zaprasza Muzeum Historii Kolei (ul. Pułaskiego 100/120). Do godz. 16, dzięki pokazowi symulatora można poczuć jak to jest prowadzić lokomotywę. Do godz. 17 będzie można zwiedzać samo muzeum (czeka m.in. lamp kolejowych, tabliczek znamionowych z lokomotyw i wagonów), oglądać makietę kolejową (odcinek torów w skali 1:120 z realnie odwzorowanymi miniaturami pojazdów jeżdżących po polskiej sieci kolejowej), a także przejechać się drezyną (ta atrakcja od lat stanowi hit Industriady – przejazd trwa ok. 10 minut, a podróż odbywa się na stacji Stradom od budynku dworca do przejazdu przy ul. Zaciszańskiej). Na dzieci czekają zaś zabawy organizowane pod hasłem “Z techniką za pan brat”.

Z kolei zwiedzanie nastawni z przewodnikiem zaplanowano w godz. 11.30 -12.15, 12.30-12.45 oraz 13.30-13.45.

Jak co roku, w programie Industriady nie zabraknie oferty Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach. W sobotę Stary Młyn zaprasza wszystkich miłośników dziedzictwa industrialnego i nie tylko na bezpłatne zwiedzanie.  Ze względu na ograniczoną ilość miejsc organizatorzy zachęcają do rezerwacji tel. 690 070 772.

Już jutro Industriada. Wiele atrakcji w Częstochowie oraz Żarkach 2
Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach

Żarecka oferta prezentuje się następująco:

godz. 11.00-17.00 – Nowinki techniczne dawnych lat. Fabularyzowane zwiedzanie.

godz. 11.00-17.00 – Industrialny plac zabaw – zabawa dla małych i większych  pasjonatów techniki

godz. 12.00-17.00 – Techniczne tajniki dawnej broni. Opowieść rusznikarza

godz. 12.00-17.00 – Barwna i techniczna historia szycia. Interaktywnie.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -