fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaCzęstochowskie juwenalia 2023. Gwiazdą wspólnej imprezy PCz i UJD będzie Margaret

Częstochowskie juwenalia 2023. Gwiazdą wspólnej imprezy PCz i UJD będzie Margaret

Korowód przebierańców przemierzających ulice Częstochowy to znak, że rozpoczynają się juwenalia. Impreza Politechniki Częstochowskiej i Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. J. Długosza rozpocznie się oficjalnie w piątek, 19 maja.

Już po raz kolejny samorządy Politechniki Częstochowskiej i Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza zapraszają na udziału w święcie studentów. Zanim jednak fetowania zacznie się na dobre, w czwartek, 18 maja o godz. 10 w Akademickim Centrum Sportowym (ul. Zbierskiego 6) wystartuje „Dzień sportu” (turnieje tenisa stołowego i bilardowy). Z kolei wieczorem studenci spotkają się w klubie Bristol (godz. 21) na koncercie rapera Qbika.

Częstochowskie juwenalia 2023. Gwiazdą wspólnej imprezy PCz i UJD będzie Margaret 1
Juwenalia 2023

Symbolem, że żacy rządzą miastem będzie korowód, który w piątek, 19 maja o godz. 15 wyruszy spod Rektoratu PCz. Najpierw przebierańcy bawić się będą na pl. Biegańskiego, potem pomaszerują ulicami Kilińskiego i Akademicką. Ich metą zostanie plac zlokalizowany między Wydziałem Zarządzania a Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Informatyki. Tam stanie plenerowa scena, na której żacy otrzymają z rąk prezydenta symboliczne klucze do miasta. Potem zaplanowano konkurs na najlepsze przebranie, „Przegląd kapel studenckich” (wystąpią Maddie Rock Squad, Kwazzy, Diana oraz The Clutches) oraz wspólne grillowanie.

Jak co roku nie zabraknie również koncertów. Piątek zdominuje hip-hop, a wystąpią kolejno Blaga (krakowski artysta łączący techno z rapem), Gruby Mielzky (członek formacji Lavoholics prowadzący również solową działalność) i Paluch (dawniej związany z zespołem Aifam). Dzień zakończy after party, podczas którego o dobrą zabawę zadbają Majki, FNZ i CLIMO.

Częstochowskie juwenalia 2023. Gwiazdą wspólnej imprezy PCz i UJD będzie Margaret 2
Juwenalia 2023

Drugiego dnia juwenaliów (20 maja), żacy powrócą na plac już o godz. 16. W programie znajdzie się gra miejska i konkursy, a ciekawostką będzie występ rapującego księdza Jakuba Bartczaka. Przed święceniami nagrywał pod pseudonimem Mane, a dziś ma na swoim koncie pięć albumów (ostatni z nich zatytułowany „Amen” ukazał się w ubiegłym roku).

Potem zaprezentuje się dosyć nietypowy warszawski duet – Lulu x Uaziuk, który tworzą raperka i producent uciekający od schematycznego rapu, a filtrujący z popem. Po nich przed częstochowską publicznością zaprezentuje się Ronnie Ferrari (czyli Hubert Kacperski), który zaczynał od nagrywania coverów (choćby piosenek Justina Biebera), a od 2017 r. publikuje autorskie kawałki miksujące disco-polo, hip-hop, folk oraz techno.

Pod wieczór zaplanowano zmianę klimatu, która trafi do gustu miłośników thrash metalu. Gitarowe riffy zapewni Alcoholica. Zespół pochodzący z Górnego Śląska od 2004 r. specjalizuje się w coverach legendarnej Metalliki.

Koncerty zwieńczy występ Margaret, która za sprawą singla „Thank You Very Much” w 2013 r. szturmem zdobyła polski rynek muzyczny. Od tego momentu minęło już 10 lat, a artystyczny jubileuszwokalistka uczciła wydaną w kwietniu płytą „MTV Unplugged”.

„Juwenalia 2023” zakończy after party, które poprowadzą Barthezz, Brain oraz Shyia. Wstęp jest wolny.

KA, mat. UM Częstochowy

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie

Popularne

- Advertisment -Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie