fbpx
Strona główna Polecane Jutrzejsze obchody Narodowego Święta Niepodległości w Częstochowie dużo skromniejsze niż zwykle

Jutrzejsze obchody Narodowego Święta Niepodległości w Częstochowie dużo skromniejsze niż zwykle

Jutrzejsze obchody Narodowego Święta Niepodległości w Częstochowie dużo skromniejsze niż zwykle.

Z uwagi na sytuację epidemiczną nie będzie tradycyjnego przemarszu częstochowian z Al. Sienkiewicza na Plac Biegańskiego, gdzie co roku, przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego odbywały się miejskie uroczystości. Część wydarzeń planowanych na ten dzień zostało także przeniesionych do internetu.


Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Częstochowy, jutro przedstawiciele władz Częstochowy w asyście funkcjonariuszy Straży Miejskiej złożą kwiaty w Alei Sienkiewicza przed Grobem Nieznanego Żołnierza oraz przy Pomniku bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Następnie delegacja uda się na Plac Biegańskiego, gdzie kwiaty zostaną złożone przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na tym uczczenie w mieście 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości się zakończy. Odwołano również tradycyjny wieczorny koncert w Filharmonii Częstochowskiej. Filharmonia pokaże Koncert Muzyki Polskiej na swoim kanale YouTube 20 listopada.


11 listopada o godzinie 16, w ramach miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości, odbędzie się promocja książki „Kresowe bitwy oręża polskiego w wojnie 1920 r.” pod redakcją Ryszarda Stefaniaka i Rafała Piotrowskiego. Wydarzenie online dostępne na profilu FB OPK „Gaude Mater”

https://www.facebook.com/opkgaudemater


(fot. UM Częstochowa)

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here