fbpx
Strona głównaPolecaneCzęstochowa dostanie 7,6 mln złotych z rezerwy rządowej na modernizację ulicy Mirowskiej

Częstochowa dostanie 7,6 mln złotych z rezerwy rządowej na modernizację ulicy Mirowskiej

Dotacja dotyczy modernizacji ulicy Mirowskiej od ulicy Nadrzecznej do ulicy Faradaya. Remont obejmie most, który łączy Śródmieście i Stare Miasto z Zawodziem i Mirowem.

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie już jakiś czas temu rozpoczął przygotowania do tej inwestycji. Zapowiedziano ją m.in., gdy miasto otworzyło remontowy przy okazji modernizacji Starego Rynku odcinek Mirowskiej od ronda do ulicy Nadrzecznej.

Miasto złożyło aplikację o dofinansowanie remontu ulicy w ramach rezerwy ogólnej budżetu państwa. Wystąpiło o pomoc finansową na przebudowę mostu nad Wartą. Po uzyskaniu wsparcia w postaci 50 proc. kosztów zadania (druga połowa środków pochodzić będzie z budżetu miasta) przebudowana zostanie także sama ul. Mirowska od skrzyżowania z ul. Nadrzeczną do skrzyżowania z ul. Faradaya.

Wniosek o dofinansowanie inwestycji pn. „Przebudowa ul. Mirowskiej na odcinku od ul. Nadrzecznej do ul. Faradaya w Częstochowie” został złożony w lutym 2021 r. do dofinansowania ze środków budżetu państwa. Wartość kosztorysowa inwestycji wyniosła 16.102.373,54 zł, w tym dofinansowanie 8.051.186,54 zł.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here