Jutro na drogach więcej patroli policji

0
171

Na wtorek, 10 września policja zapowiada tzw. kaskadowe kontrole prędkości na drogach. Akcja prowadzona będzie na terenie powiatu lublinieckiego. Jej celem ma być zatrzymanie i ukaranie kierowców jadących z nadmierną, bezpieczną dla innych użytkowników dróg prędkością, a także zwrócenie uwagi na konieczność dostosowania prędkości nie tylko do obowiązujących przepisów, ale także warunków drogowych.

Jutro na drogach więcej patroli policji 1


Działania kontrolno-prewencyjne pod hasłem „Kaskadowy pomiar prędkości” polegać mają na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na często niezbyt długim odcinku drogi. Jak zapowiada Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu, do działań będą wykorzystane radiowozy oznakowane oraz ręczne mierniki prędkości. Statyczne punkty pomiaru prędkości będzie można spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Jutrzejsze działania mają dyscyplinować kierowców. Nadal bowiem to właśnie niewłaściwa, nadmierna prędkość jest powodem większości wypadków na polskich drogach. Niezmiennie od lat najbardziej śmiercionośnym pozostaje, jak podają policyjne statystyki, właśnie nadmierna prędkość. Każdego roku, kierujący jadący zbyt szybko powodują zdarzenia, które pochłaniają ponad jedną trzecią wszystkich ofiar śmiertelnych wypadków drogowych.
Policja przypomina, że nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń pieszych nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka.
Warto pamiętać, że nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.
(Źródło:KPP Lubliniec)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here