Złota Mila po raz trzydziesty

0
252

W najbliższy piątek, 13 września odbędzie się kolejna edycja częstochowskiego Międzynarodowego Biegu Ulicznego. Zapisy do jubileuszowej, 30. Złotej Mili trwają do 11 września.
Impreza od trzydziestu lat jest adresowana do biegaczy w różnym wieku i ma propagować bieganie, jako świetny sposób nie tylko na utrzymanie formy, ale przede wszystkim spędzanie wolnego czasu. Bieg od lat jest również dobrą promocją miasta, gdyż w imprezie rok rocznie uczestniczą także zawodnicy z zagranicy.

Złota Mila po raz trzydziesty 1


W imprezie wystartować mogą osoby indywidualne, także dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zawodniczki i zawodnicy zmierzą się w 15 biegach w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach. Po godz. 14 odbędą się biegi główne kobiet i mężczyzn na 2 mile. Zawody zwieńczy bieg integracyjno-rekreacyjny na dystansie 1 mili.
Jak zwykle dla najlepszych biegaczy organizatorzy przewidzieli puchary i nagrody rzeczowe oraz finansowe w biegach głównych. Wszyscy startujący otrzymają pamiątkowe medale.
Zgłoszenia do biegu integracyjnego i głównego można przesłać za pośrednictwem platformy https://sportmaniacs.com/pl/services/inscription/xxx-zota-mila-czstochowy Z kolei uczennice i uczniowie szkół podstawowych zapisują się na imprezę, wysyłając mejla na adres [email protected]
Bieg organizują Częstochowski Klub Sportowy ,,Budowlani”, Urząd Miasta Częstochowy, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Zarząd Miejski Szkolonego Związku Sportowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here