fbpx
Strona głównaBezpieczeństwoPolicjant z psem Abi w gronie najlepszych

Policjant z psem Abi w gronie najlepszych

Starszy aspirant Wojciechem Bożek z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie razem z psem Abi znalazł się w gronie najlepszych funkcjonariuszy-przewodników policyjnych psów z kraju. W XIX Finale Kynologicznych Mistrzostw Policji, które rozegrano w Sułkowicach, przedstawiciele częstochowskiej policji reprezentowali Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach, która w klasyfikacji końcowej zajęła wysokie, trzecie miejsce.

Policjant z psem Abi w gronie najlepszych 1


Rywalizacja trwała cztery dni, a udział w niej wzięło siedemnaście policyjnych drużyn. W skład drużyn wchodzili najlepsi w kraju przewodnicy psów służbowych do wyszukiwania zapachów narkotyków i wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych. W Mistrzostwach, na zasadzie honorowego uczestnictwa, wzięli udział przedstawiciele Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej oraz Wojska Polskiego.
Dla finalistów Mistrzostw przygotowano następujące konkurencje: test wiedzy, posłuszeństwo ogólne psa, w tym pokonywanie przeszkód, szukanie zapachów materiałów wybuchowych, szukanie zapachów narkotyków, a także praktyczne umiejętności udzielania pomocy poszkodowanym.
Nagrodzony brązowym medalem drużynowym st.asp. Wojciech Bożek służbę w policji pełni od 1994 roku. Funkcjonariusz ma bardzo bogate, 21-letnie doświadczenie jako przewodnik psa służbowego. Z niemieckim owczarkiem Abi policjant pracuje od 1,5 roku. Wspólnie angażowani są do działań śledczych.

(Źródło:KMP Częstochowa)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV