fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaEdukacjaRuszył kurs języka ukraińskiego dla częstochowskich nauczycieli

Ruszył kurs języka ukraińskiego dla częstochowskich nauczycieli

Zajęcia z języka ukraińskiego dla nauczycieli będą odbywały się dwa razy w tygodniu w Szkole Podstawowej nr 9. Chęć do nauki zgłosiło aż 350 pedagogów.

Spotkanie inaugurujące kurs odbyło się 31 marca. Ze strony samorządu Częstochowy wzięli w nim udział Rafał Piotrowski – naczelnik Wydziału Edukacji UM i pomysłodawca kursu oraz radny Dariusz Kapinos, przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta.

Ukraińskich dzieci w częstochowskich szkołach jest już bardzo dużo, w związku z tym pojawiła się chęć do poznania ich ojczystego języka wśród pedagogów. Zainteresowanie wzięciem udziału w kursie ukraińskiego zgłosiło aż 350 nauczycielek i nauczycieli. Na ten moment, z racji ograniczonej liczby miejsc, możliwe jest przeszkolenie w podstawach ukraińskiego 50 osób.

Zajęcia prowadzone przez ukraińską lektorkę będą się odbywać dwa razy w tygodniu przez trzy miesiące w Szkole Podstawowej nr 9, znajdującej się przy ul. Sobieskiego. W placówce odbyło się już otwierające kurs spotkanie.

Według informacji z dnia 1 kwietnia, do klas w szkołach podstawowych przyjęto już 322 ukraińskich dzieci, natomiast do klas przygotowawczych w tych szkołach – 476, do szkół ponadpodstawowych uczęszcza 26 dziewcząt i chłopców z Ukrainy, a do klas przygotowawczych w tych szkołach – 131. Z kolei 169 ukraińskich maluchów przyjęły częstochowskie przedszkola.

Jeśli interesuje Cię nauka języka ukraińskiego, ale raczej samodzielna, w domowym zaciszu, to koniecznie przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz w nim sporo wskazówek, które pomogą zabrać się za naukę tego barwnego języka.

LNŚ/UM Częstochowy

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -