fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa: W związku z przebudową DK-46 będzie zamknięta ul. Tatrzańska

Częstochowa: W związku z przebudową DK-46 będzie zamknięta ul. Tatrzańska

W związku z przebudową DK-46, 6 kwietnia zamknięty zostanie odcinek ul. Tatrzańskiej z wjazdem na ul. Przejazdową. Oznacza to objazdy dla kierowców oraz krótsze trasy autobusów MPK.

Ze względu na kolejny etap prac przy przebudowie DK-46 w zachodniej stronie miasta, od środy 6 kwietnia zamknięta dla ruchu kołowego będzie ul. Tatrzańska – na odcinku od ul. Przejazdowej do wjazdu na teren firmy Wienerberger.

Dojazd do firmy Wienerberger będzie możliwy od ul. Lwowskiej oraz od północnej strony ul. Tatrzańskiej. Ponadto odcinek o ruchu wahadłowym na ul. Przejazdowej wydłużony zostanie od początku tymczasowego mostu na rzece Gorzelance do wyjazdu z dotychczasowej pętli autobusowej przy siedzibie firmy Dospel.

Przewidywany termin obowiązywania takiej organizacji ruchu to około 2 miesiące. Z powodu zmian i zamknięcia odcinka Tatrzańskiej, skróceniu ulegają też trasy autobusów MPK linii nr 12 i 27 w dzielnicy Gnaszyn.

Linia nr 27 będzie skrócona o około 250 metrów, natomiast linia nr 12 zostanie wycofana z ul. Przejazdowej i nie będzie obsługiwać przystanków Gnaszyn Dworzec PKP oraz Energetyków.

Obie linie będą kończyć kursy na tymczasowej pętli, która powstała na ul. Tatrzańskiej, po północnej stronie skrzyżowania z ul. Lwowską. Zastępcze przystanki końcowe dla linii MPK nr 12 i 27 będą nosiły nazwę Gnaszyn Dospel.

Prace związane z odcinkiem DK-46 obejmują gruntowną przebudowę z pełną infrastrukturą podziemną i naziemną w ciągu ulic: Głównej i Przejazdowej wraz z poszerzeniem istniejącego śladu drogi oraz przebudową skrzyżowań.

Powstaje także nowy odcinek drogi od skrzyżowana z ul. św. Jadwigi wzdłuż linii kolejowej do ul. Pułaskiego przy Dworcu Stradom PKP, czyli tzw. obejście ulicy i kościoła św. Barbary. Całość prac ma zostać ukończona w drugiej połowie przyszłego roku.

Zadanie dofinansowane ze środków unijnych realizowane jest jednym z największych, drogowych przedsięwzięć w historii miasta. Wartość podstawowej umowy z konsorcjum wykonawczym to 98 mln zł

Szczegóły dotyczące zmian w rozkładzie MPK dostępne są m.in. pod tym linkiem.

LNŚ/UM Częstochowa

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -