fbpx
Strona głównaPolecaneJest dotacja dla Żarek na budowę ścieżki rowerowej

Jest dotacja dla Żarek na budowę ścieżki rowerowej

Gmina Żarki pozyskała dotację na budowę ścieżki rowerowej. Pieniądze pochodzą z kwotę budżetu Województwa Śląskiego w ramach Śląskiego Pakietu dla Turystyki.

Dotacja w wysokości blisko 210 tys. złotych będzie wkładem własnym w  realizowanym zadaniu unijnym  w partnerstwie z samorządem Olsztyna.
Gmina Żarki złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego na „Budowę trasy rowerowej w ciągu Regionalnej Trasy Rowerowej na odcinku Suliszowice-Jaroszów wraz z Miejscem Obsługi Rowerzysty.”
– Całość zadania to koszt 1 040 213,50 złotych – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Marszałek Województwa zaoferował w tym roku specjalny pakiet pomocy  dla gmin mających charakter turystyczny. Dziękujemy za wsparcie. Dotacja ponad 200 tys. z budżetu Województwa Śląskiego pozwoli na sfinansowanie wkładu własnego na odcinku Suliszowice – Jaroszów. Dzięki dotacji wesprzemy budowę odcinka trasy rowerowej asfaltowej od Suliszowic do Jaroszowa w pasie drogowym drogi gminnej o łącznej długość 2,265 km – dodaje burmistrz.

W ramach inwestycji będą zjazdy na  prywatne posesje,  krawężnik oddzielający trasę rowerową od jezdni oraz odwodnienie. Powstanie  MOR ,,Na górce” w połowie trasy: wiata ze stolikami i ławkami, stojaki dla rowerów, kosz na śmieci, mapa turystyczna, WC, oświetlenie: istniejące i solarne.

Zadanie wykonane zostanie do połowy listopada.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here