fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowska policja w żałobie - zmarł jeden z policjantów

Częstochowska policja w żałobie – zmarł jeden z policjantów

Od wczoraj strona internetowa Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie jest czarno-biała. To na znak żałoby, w jakiej jest częstochowska policja po śmierci nadkomisarza Dawida Rorata.

Policjant zmarł po krótkiej chorobie w wieku zaledwie 44 lat. Zmarłego żegnają na portalu policji: Komendant Miejski Policji w Częstochowie inspektor Dariusz Atłasik oraz koleżanki koledzy.

– Dawid Rorat przez 24 lata swojej służby związany był z garnizonem częstochowskim – napisano na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. – Służbę rozpoczął w plutonie prewencyjnym w ówczesnej komendzie wojewódzkiej w Częstochowie. Był sumiennym i ambitnym policjantem, dlatego szybko został zauważony przez przełożonych. Po 5 latach trafił do referatu kryminalnego, a po kolejnych 8 został specjalistą w wydziale do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Od 2012 roku wzorowo realizował powierzone mu zadania w zespole do walki z korupcją, a od 2019 roku w zespole kontroli.

Jak napisali w pożegnaniu częstochowscy policjanci, Zmarły był wspaniałym człowiekiem, pogodnym, pełnym energii i radości. Chętny do pomocy, zawsze dzielił się swoim doświadczeniem z młodszymi kolegami ze służby.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here