fbpx
Strona głównaPolecaneCzęstochowski odcinek DK1 do remontu. Będą duże utrudnienia

Częstochowski odcinek DK1 do remontu. Będą duże utrudnienia

Aleja Wojska Polskiego, czyli częstochowski odcinek DK1 zostanie niebawem poddany przebudowie. Pierwszy etap remontu ma się rozpocząć w drugiej połowie lipca.

Dokładna data startu robót zostanie podana przez Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie w najbliższych dniach. Już teraz jednak wiadomo, że prace remontowe utrudnią, i to mocno, życie kierowcom zarówno przejeżdżającym przez Częstochowę, jak i na co dzień jeżdżącym po mieście. Zamknięcie estakady, to tylko jedno z wielu ograniczeń w ruchu, z jakimi musi się liczyć.

MZD opracował już zmiany w organizacji ruchu w związku z planowaną inwestycją. Obrazuje je mapka:

Częstochowski odcinek DK1 do remontu. Będą duże utrudnienia 1

Jak będziemy jeździć?

Od węzła „al. Jana Pawła II – al. Wojska Polskiego” do skrzyżowania al. Wojska Polskiego – Krakowska – Rejtana prace w al. Wojska Polskiego będą odbywać się na jezdni „kierunek Katowice” wyłączonej z ruchu. Ruch w obu kierunkach w ciągu al. Wojska Polskiego będzie na tym odcinku odbywał się na jezdni „kierunek Warszawa”.

Możliwy pozostanie wjazd z al. Wojska Polskiego w ul. Legionów i wyjazd z Legionów w al. Wojska Polskiego – prawoskręty.

– Niemożliwy będzie wjazd z ul. Legionów w al. Wojska Polskiego i z tej alei w ulicę Legionów na lewoskrętach – informuje rzecznik prasowy MZD Maciej Hasik. – Możliwy pozostanie zjazd z al. Wojska Polskiego w ul. Krakowską, chodzi o prawoskręt. Zamknięty zostanie natomiast wyjazd z ul. Krakowskiej w al. Wojska Polskiego – prawoskręt. Niemożliwy będzie też zjazd z trasy w ul. Krakowską – lewoskręt.

Zgodnie z planami MZD, na czas pierwszego etapu robót, zamknięty zostanie wyjazd i wjazd w ul. Rejtana oraz przejazd przez skrzyżowanie na relacji Rejtana – Krakowska w obu kierunkach.

To nie koniec zmian. Od skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ulicami: Krakowską i Rejtana do skrzyżowania al. Wojska Polskiego z al. Pokoju i ul. Jagiellońską prace w al. Wojska Polskiego będą odbywać się na jezdni „kierunek Warszawa” wyłączonej z ruchu. Jazda w obu kierunkach w ciągu al. Wojska Polskiego będzie na tym odcinku odbywał się na jezdni „kierunek Katowice”. Możliwy pozostanie zjazd i wyjazd na łączeniach al. Wojska Polskiego z ulicami: Bór, Równoległą i Powstańców Śląskich – prawoskręty. Dopuszczalny pozostanie również przejazd pod wiaduktem na relacji Bardowskiego – Bór. Niemożliwy będzie jednak wyjazd w al. Wojska Polskiego z łącznicy z ul. Bór.

Zamknięta dla ruchu górą w ciągu al. Wojska Polskiego zostanie estakada. Ruch na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego, al. Pokoju i ul. Jagiellońskiej będzie odbywał się dołem.

– Od skrzyżowania al. Wojska Polskiego z al. Pokoju i ul. Jagiellońską do skrzyżowania trasy z ul. Rakowską prace w al. Wojska Polskiego będą odbywać się na jezdni „kierunek Katowice” wyłączonej z ruchu – informuje MZD. – Ruch w obu kierunkach w ciągu al. Wojska Polskiego będzie na tym odcinku odbywał się na jezdni „kierunek Warszawa”. Ponadto: niemożliwe będą wjazdy i wyjazdy na łączeniach trasy z ulicami: Brzozową i Bohaterów Katynia. Zamknięty zostanie również zjazd z al. Wojska Polskiego w ul. Rakowską z jezdni „kierunek Katowice”, a możliwy pozostanie zjazd i wyjazd na łączeniu trasy „kierunek Warszawa” z ul. Limanowskiego.

Możliwe będzie przejście przez wszystkie kładki dla pieszych nad al. Wojska Polskiego. Jedynie przejście pod al. Wojska Polskiego na wysokości ul. Wesołej będzie zamknięte.

– Tymczasowa organizacja ruchu w takim kształcie będzie obowiązywać przez kilka miesięcy od rozpoczęcia prac, w międzyczasie możliwe będzie wprowadzanie pojedynczych modyfikacji, o czym będziemy informować w osobnych komunikatach. – przekazał rzecznik prasowy MZD.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here