fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeJasna Góra przygotowuje się do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego

Jasna Góra przygotowuje się do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego

Nocne czuwania w intencji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego odbywają się na Jasnej Górze z inicjatywy od 1982 r. Po latach oczekiwań, wyznaczono termin wydarzenia.

O tym, że beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się 12 września o godz. 12 w Warszawie poinformował kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. O dacie tej zadecydował papież Franciszek. Tego samego dnia beatyfikowana zostanie także s. Róża Maria Czacka. Podczas uroczystości papieża Franciszka będzie reprezentował kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych, który dokona promulgacji dekretu beatyfikacyjnego.

Data ta została entuzjastycznie przyjęta w jasnogórskim klasztorze. -Jasna Góra z radością przyjęła informację papieża Franciszka o wyznaczeniu nowej daty beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, który sam nazwał siebie Prymasem Jasnogórskim i całą swoją duszpasterską posługę związał z tym miejscem. Paulini od wielu lat modlą się o wyniesienie go na ołtarze a teraz już myślą o zorganizowaniu tutaj ogólnopolskich uroczystości dziękczynnych – napisano na stronie www.jasnagora.com.

Warto dodać, że nocne czuwania w intencji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego odbywają się na Jasnej Górze z inicjatywy Instytutu Prymasa Wyszyńskiego od 1982 r.

Do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia w Częstochowie przygotowują się nie tylko przez modlitwę, ale także różne inicjatywy. Stąd np. cykliczne spotkania. W tym roku są one zatytułowane „W oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Jasnogórskiego”. Najbliższe zaplanowane jest 27 kwietnia.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -