fbpx
Strona głównaPolecaneJarmark na świętego Marcina – przyjdź, zobacz, skosztuj

Jarmark na świętego Marcina – przyjdź, zobacz, skosztuj

Tradycyjny Jarmark odbędzie się w najbliższy poświąteczny weekend w III Alei w Częstochowie. Okazją do jego zorganizowania jest obchodzony od wieków w wielu regionach Polski dzień Świętego Marcina.

Jak mówi stare przysłowie „Na świętego Marcina gęsina do komina”, gęś więc będzie główną bohaterką Jarmarku, który od piątku do niedzieli odbywać się będzie w centrum Częstochowy. Hasło imprezy: „Gęsina Świętego Marcina”. Jednak nie tylko gęsinę można będzie nabyć na częstochowskim jarmarku. Jak zapowiadają jego organizatorzy, na straganach pojawią się wyroby cukiernicze, swojskie jadło, tradycyjnie wypiekane chleby, robione według starych receptur sery. Nie zabraknie też miodów pitnych, wędlin oraz ryb prosto z wędzarni czy ekologicznego wina, a także grzańców.

Kto woli zamiast kuchni polskiej, smakołyki z innych rejonów świata, także znajdzie dla siebie coś ciekawego. Zapowiadane są przysmaki tureckie, marokańskie czy greckie.

Na jedzeniu jednak oferta targu b się nie kończy. Na straganach prezentowane ma być również rękodzieło, także ludowe, nie zabraknie też ciekawych propozycji dla najmłodszych – balonów z helem i upominków. Na miejscu będzie można ponadto, szykując się na zimę, nabyć tradycyjne kożuchy.

Jarmark „Gęsina Świętego Marcina” trwać będzie od 12 do 14 listopada. Stragany czynne będą od godziny 10 do 19. Warto przyjść całymi rodzinami.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -